| marry01 a întrebat:

Buna:*...Deci am o mare problema.Am spasofilie si tot ce tine de aceasta boala.De la un timp sunt foarte stresata,mai ales de cand am aflat ca trebuie sa ma mut si de cand m-am despartit de prietenul meu cu care eram de un an; in fine toate aceste lucruri m-au doborat complet mai ales mutarea si despartirea, acestea au pus capac la toatesad. Sunt intr-o continua stare de agitatie, de rau si de tristete.Pur si simplu nu vreau sa mai ies nicaieri, vreau doar sa stau acasa si sa ma gandesc la tot ce mi s-a intamplat pana acum.Am incercat sa mai ies cu prietenii dar crizele de spasmofilie m-au impiedicat si m-au facut sa ma simt foarte prost mai ales cand am fugit cu ultimele puteri din parc intr-o scara plangand ca nu am aer. Doar prietena mea cea mai buna stie de aceste lucruri caci aveam nevoie macar de un sprijin, dar si aceasca s-a cam indepartat de mine crying...Crizele sunt frecvente si nu imi permit sa fac tot ce faceam inainte.Imi vreau viata inapoi, vreau sa imi revin din depresie, insa nu stiu cumcrying. Plss un sfat fundapuppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Esial a răspuns:

Ai nevoie de un plus de calciu, magneziu si vitamine.MagneB6 ajuta destul de mult, la fel si o vizita la medic te poate ajuta. Sfatul meu e sa iesi doar cu putine persoane (doar cu prietena ta cea mai buna), cat mai des, si vei vedea cum situatia ta se va remedia.Statul in casa nu are decat un efect negativ asupra ta, chiar daca nu-ti dai seama.Mult succes, draga mea, o sa fie bine.