| DedeeAndreea a întrebat:

Buna sad
Deci, eu aveam un pisoi(cred ca avea cam 8-9 luni) care mi-a disparut acum 3 saptamani,aproximativ o luna.El venise in luna martie anul asta in fata casei mele, si i-am dat de mancare si l-am ingrijit.Mai am si o pisica care are 3 ani,si nu se intelegea prea bine cu pisoiul. Pisica sta in curte, si pisoiul statea la fel(eu stau la casa cu curte).
In zona sunt si multi caini..Cred ca l-a mancat vreun caine? Problema este ca sunt foarte trista,pana acum am sperat ca pisoiul meu sa se intoarca,si nu am plans,dar azi mi-am dat seama ca nu se va mai intoarce, ca a patit ceva.Toata ziua am plans.
Va rog,spuneti-mi,ce sa fac? Sunt foarte trista,nu mai pot,plang, nu mai suport durerea.Chiar daca mai am o pisica,imi e foarte dor de el, m-am atasat de el! sad
Credeti ca mai sunt sanse sa se intoarca?

3 răspunsuri:
| Evelyn666 a răspuns:

Te inteleg, e greu cand iti dispare prietenul blanos, iar sentimentul de neputinta si de vinovatie se razbuna pe tine. Spui ca stai la casa, sigur ai si cativa vecini. Intreaba-i daca au vazut motanul, poate l-au gasit [ eu asa am gasit-o pe a mea ]. Pisica mea disparuse cam vreo doua luni, ma gandeam ca poate plecase sa caute motan si speram ca se va intoarce. Cauta pe afara si prin imprejurimi. Sigur e inca in viata, nu sunt chiar atat de neajutorate... poate o sa vinaa cu vreo 2-3 rani, dar macar e viu. Eu cred ca il vei gasi, multa bafta!:*

| MileaBiancasiAndreea a răspuns:

Sunt sanse sa se intoarca dar foarte mici.Am avut o pisica de rasa, birnameza, care am luat-o de pe strada dupa 2 ani inceput sa vina rar pe acasa apoi a disparut.Cred ca pisica ta a gasit conditii mai bune sau a fost lovita de masina.

| CristinaGr a răspuns:

Și eu am luat un pisica de pe strada, i-mateam dat de mâncare și dupa 1 luna a dispărut am fost la fel de tristă ca tine însă eu nu mai aveam ce sa fac daca lipseste de mai mult de 1luna nu va mai veni nu mai fi ttristă asta este tu nu l-ai gonit sad