| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Deci, faza e ca imi place de un baiat.
Nu suntem in aceeasi scoala.
Sunten la aceeasi biserica.
Este varul prietenei mele cele mai bune.
Tot timpul cand zice prietena mea(adica varasa ) ca,,stii ca X te place" si el zice,, nu sunt cu fetele". Eu m-am gandit ca poate nu este pregatit pentru o relatie sau este timid.
NU e gay! I-am lasat un comentariu pe facebook :
Eu: dragut
El: mersi :*
Acum duminica o sa merg la biserica si cred ca o sa ma intalnesc cu el!

1. Cum as putea sa il intalnesc, si sa ma tina minte?(adica de exeplu sa scap cartea din mana cand ii acolo >---ceva de genu)

2. Oare este posibila relatia noastra?

3. Expresia,,nu sunt cu fetele" se poate transforma in,, te plac"?

4. Cum sa ma comport (adica sa ma uit la el pe furis?) ca sa vina sa vorbim dupa programul de biserica? Sau sa ma bage macar in seama?

5. Eu m-am gandit sa nu ii scriu nimic pe facebook deoarece o sa creada ca sunt disperata! Am facut bine?

Vreau cat mai multe pareri! In special de la baieti!
Multumesc mult ca ati avut rabdare sa cititi si sa dati un raspuns!
Fundaa

3 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

''nu sunt cu fetele'' suna putin gay, trebuia formulata altfel, iar un comentariu de e facebook nu poate dovedi ca nu e. Dar nu cred ca ar fi laughing
Lasand asta de-o parte,de ce nu o rogi pe prietena ta sa te ajute?
Partea cu biserica nu mi se pare ok,daca o sa scapi ceva nu o sa-i atragi atentia doar lui, mai sunt si alti oameni acolo.Un simplu ce faci, nu cred ca pare disperat, dar fara :*. Apoi vezi cum raspunde, si in functie de cum raspunde poate iti dai seama daca are chef sau nu de vorba. Incercati sa iesiti impreuna (intr-un grup cu prietena ta si altii), sa nu va intalniti doar la biserica.
Of biserica asta, imi amintesc ca acolo mi-am cunoscut primul prieten laughing
succes!

| SkyPilot a răspuns:

La biserica esti foarte limitata pentru ca trebuie sa te comporti intr-un anumit fel. In plus, indiferent ce faci, te vede toata lumea. Nu actiona acolo!
Vorbeste cu vara lui sa va invite pe amandoi undeva.
Textul cu "nu sunt cu fetele" nu suna de loc bine. Chiar e cam gay.

| RobertoTo a răspuns:

Nu este gay s-a referit ca el nu este cu fetele (adica nu le intelege, fetele sunt o enigma pentru el ) da asta nu inseamna ca nu-l atrang