| Anonima181991999kkkk a întrebat:

Bună, deci plâng, nu mă mai pot opri … tata e beat și a zis uite ce nas mare are și a ras și atunci am început să izbucnesc în plâns, pentru ca acesta e complexul meu cel mai mare și nu mă mai pot opri din plâns, stau în camera..de ce tocmai eu să am nasul așa? Mi-e și rușine să mai ies din casă.

5 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Gandeste-te ca e ceva ce se poate corecta usor, bani sa ai. Deci cand o sa fii mare si o sa strangi bani o sa poti face operatia. Vrei sa-ti spun sa nu te mai simti complexata si sa nu mai iei in seama comentariile urate? Pot sa zic si asta dar tu tot o sa te uiti in oglinda si probabil nu o sa scapi de acest complex pana nu il elimini. Asta e viata, gandeste pozitiv. Preferai sa te nasti cu un nas perfect dar cu o singura mana? Iti zic eu ca nu. Acum iti vezi de scoala, inveti bine, o sa-ti iei un job bun, pui deoparte bani 1 an sau 2 si iti faci nasul apoi o sa scapi de aceasta problema pentru totdeauna. Si acum daca auzi pe cineva ca comenteaza despre nasul tau ia-te si tu de un defect de-al lui, ca toti avem defecte, iti spun eu ca asa il faci sa taca din gura

Răspuns utilizator avertizat
| Madaxo97 a răspuns:

Zi ca ai nasul așa din cauza lui, el te-a facut, ca dacă el avea genele bune tu ai fi fost mai frumoasă. Nu ne alegem noi fața cu care venim pe lume, este rezultatul genelor părinților noștri, așa ca, din cauza lui si a mamei tale ai nasul asa. Nu îți mai face griji, cand crești îți poti face operatie sa îți micșorezi nasul daca vrei, sunt foarte accesibile aceste operații in ziua de azi si destul de ieftine, daca ai acest complex te sfătuiesc sa o faci pentru a avea mai multa încredere in tine pe viitor.

| vatadezahar24 a răspuns:

Bună! Tatălui tău ar trebui să îi spui ca nasul tău e nasul lui teoretic, nu? Ignoră-l ca nu știe pe ce lume e, ai menționat clar ca e beat, deci nu prea are rost sa te consumi pe ce spune mai ales la beție. Nasul bun nu e cel care e mic, ci cel pe care respiri bine. Ar trebui sa îți iubești nasul, cât timp e sănătos nu ai de ce să fii insecure. O persoană care te valorează nu o să se uite la cum ai tu nasul, o să se uite la cum te comporți, de ce ești capabilă, etc. În altă ordine de idei, fii tare ca nimeni nu te-ar judeca pentru nasul tău, si dacă se întâmplă să te judece, cine te-ar judeca o face din frustrare și din ură față de ei însăși. Nu plânge ca nu merită să plângi, nimeni pe lumea asta nu îți merită lacrimile, bine?

| Alexalex1000 a răspuns:

Doamne...nimeni nu-i perfect, toți avem defecte. Încearcă să te accepți așa cum ești si sa nu te intereseze ce zice lumea despre tine. Bagă niste muzica și calmează te. Si exista operații pentru nas rinoplastie 3000 euro (150 milioane ) se pot strânge.