| Meddeh a întrebat:

Buna dimineata TPU! Am o problema de fete. Sunt in a doua zi de menstruatie si maine dau o petrecere la piscina si nu vreau sa aman. Ciclul ma tine in jur de 4 zile si acum nu curge chiar atat de mult. Tin sa mentionez ca am un costum de baie de la New Yorker cu pantalonasi si cand mi-l pun mereu port pe dedesubt niste chilotei tot asa costum de baie. As vrea sa intru in apa,credeti ca as putea sa pun un absorbant pe chilotei? Risc sa ma patez? Tin minte ca am mai facut chestia asta de cateva ori, si nu mi-a curs nimic nu m-am patat dar nu sunt sigura daca era pe la inceputul menstruatiei. Am 13, help please big grin

4 răspunsuri:
| OlariuRox a răspuns:

Absorbantele se umfla in contact cu apa, din cate stiu eu, mai pine stai deoparte.

| SupradozăăDeCrazy a răspuns:

Cel mai bine si sigur este sa folosesti un tampon intern happy. E bine si daca nu ai fluxul foarte abundent, doar ca trebuie sa mergi din cand in cand la baie sa nu ai surprize neplacute. O zi frumoasa iti doresc :*.

| Meddeh explică:

Am incercat un OB odata. Sora mea l-a trimis pe gagicasu sa imi ia tampoane si mi-a luat OB. Nu cred ca mi l-a luat pe ala subtire. Oricum tin minte ca m-a durut. Nu foarte rau dar a durut. Nu am apucat sa il pun pe tot straight face si sunt virgina. Mi-a venit ciclul la 7 ani jumate si m-am dezvoltat fffff mult arat de 14-15 ani si cateodata lumea imi da cel mult 17 ani... Deci credeti ca m-ar durea cu cel de 2 picaturi?

| eusuntsori a răspuns:

Poti folosi un ob, nu cred ca ar fi ok cu absorbant. Esti mai sigura ca nu te patezi cu un ob, dar din cand in cand treci si pe la toaleta :*.