| AnonimaDoarTaci a întrebat:

Buna din nou! O fata din scl de la mine e in clasa a 8 si ea se tot leaga de mine fiindca i-am furat prietenul si m-am legat de prietena ei cea mai buna.
Dar totul a iinceput cand baiatul a vrut sa fie cu mine fiindca ma placea si eu pe el.Si ea la placut dar cand a vrut baiatul sa fie cu ea, ea nu a vrut.Si de atuncii o inceput totul apoi prietensa cea mai buna ma face "HIVA"Ce naiba inseamna nu stiu sincer si nu is curioasa.Se tot leaga de mine si ma striiga in toate felurile pe coridor.Fostul meu prieten ii spune ca ii diisperata si sa nu ma las la ea. Dar deaj am dispera sa tot se lege de mine. Ce sa fac? Eu nu vreau sa ma bat fiindca daca ma bat cu ea ies praf si pulbere. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Firefly a răspuns:

rolling eyesDrame adolescentine.
1.Vezi partea buna.Vine vara, nu mai trebuie sa mergi la scoala.
2. Daca te-ai legat de prietena ei, ce te asteptai sa faca? Trebuia sa te iei de ea, nu de prietena ei care nu avea nicio legatura.
3. Pur si simplu incerci sa vorbesti civizilat cu ea, cu calm si rezolvati lucrurile pe care amiabila.Recunoaste-ti si tu greseala, spune-i ca nu trebuia sa te legi de prietena ei (care din care vad eu aici nu avea nicio legatura cu ea si prietenul ei)
Faceti fiecare cate un compromis si totul va fi bine.
Daca nu vrea sa vorbiti normal, civilizat atunci ignor-o. Daca vede ca vorbeste singura nu va mai face nimic.Incearca sa nu mai pui paie pe foc si sa stai in banca ta, lasand-o pe ea sa se crizeze. Daca asa vei face, ea va iesi prost fiind clasificata drept "mahalagioaica", iar tu vei fi vazuta mult mai bine happy

2 răspunsuri:
| AnonimaDoarTaci explică:

Cum sa nu si prietena ei s-a legat de mine de mai multe ori iar eu m-am enervat si m-am legat de ea.In fine voi face cum imi zice Firefliehappy

| shukyboy a răspuns:

Poi ar trebui sa ii spui prietenului tau, ex-ul ei sa vorbeasca ca ea si sa ii spuna ca nici el nu a vrut sa mai stea ca ea...big grinbig grinEu cred ca este cel mai bun lucruwinking