| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Doresc să intru la profilul arta actorului.
Oare ce înseamnă proba de aptitudini muzicale? În ce constă aceasta?

Răspuns Câştigător
| NumănumescBrBr a răspuns:

Probabil că proba de aptitudini muzicale presupune evaluarea abilităților muzicale ale candidaților, care pot fi importante pentru un actor în anumite roluri sau scene. Această probă poate consta în cântatul unei piese muzicale, interpretarea unei arii sau a unui fragment muzical sau poate include teste pentru a evalua capacitatea de a identifica notele muzicale sau de a reproduce o melodie auzită.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Adică dacă ai ceva tangențe cu muzica. Nu e clar?