| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Dupa 2 ani in care i-am spus ca-l iubesc, s-a mai dat la mine se uita in ochii mei era politicos si bun cu mine. Prietenii ii bateau apropouri pe unul dintre ei il punea sa se uite dupa mine.
Saptamana trecuta am fost in excursie si a stat numai cu o fata de la el din clasa. Apoi seara a dansat cu ea si eu am dansat cu un coleg. L-am vazut ca se oftica, facuse o fata apoi a plecat din incapere si s-a dus pe o canapea cu mai multi copii.
Seara in Bucuresti mi-a zis ce fac si mi-a zis ceva de genul : "te certi cu lumea asa degeaba". eu i-am raspuns" eu? niciodata doamne fereste".
Apoi o prietena a vorbit cu fata respectiva cu care el a stat, i-a spus ca ii place de el si ca erau momente in care el se dadea la ea si ea la el si ca nu se grabeste. In fiecare zi o intreba prietena mea daca a mai vorbit cu el si zicea ca a sunat-o si ca au stat de vorba.
Ieri am pus pe Facebook ca sunt plecata cu doi baieti, carora le-am dat tagg. Si in seara asta prietena mea a vorbit cu fata aceea si i-a zis ca a sunat-o ieri si ca au vorbit vreo ora doua ca a fost dragut si ca au ras.
Eu vineri seara i-am dat mesaj pe messenger, ca el a inceput totul si ca eu am terminat atunci seara. Ca imi vine sa plang cand ma uit la el in ochi si ca jur ca uit tot in vacanta asta. El a raspuns: ce? eu i-am zis ca numai explic inca o data iar el a zis" nu stiu ce ai vazut dar oricum nu o sa intelegi" eu i-am zis:"dar ai incercat vreodata sa-mi explici?"el mi-a zis ca am simtul umorului. De-atunci stau offline la el peste tot.
Pe telefon noaptea numai intra pe Yahoo de cand stau offline.
In schimb vorbeste in continuare cu fata aia si se pare ca o place mult, din ce am aflat de la ea. E drept cu el n-am vorbit pentru ca nu am avut cand iar acum "sunt suparata pe el".
Mi-a spus acum o luna ca vrea sa fie singur pana in vara, are examene.
Ce credeti? Multumesc.

4 răspunsuri:
| Cherilyn a răspuns:

Hei!
Nu o mai intreba pe tipa aia ce e intre ei. Daca el o place si pe tine nu te suporta, fii sigura ca o sa zica astfel de lucruri numai ca sa te oftice si sa te faca sa-i lasi sa fie impreuna.

Eu una zic sa-ti iei inima in dinti si sa vorbesti cu el, sa clarificati tot.
Poti sa-ti faci 100 de scenarii, nu poti fi sigura pana nu afli adevarul, si cel mai indicat, din gura lui.

Good luckbatting eyelashes

| rousz a răspuns:

Hey! Cam uratica povestea ta... faza cu examenele, cred ca e doar un motiv sa prelungeasca, nu te mai gandi la el ....baieti vezi la tot pasul acesta nu merita nimic din partea ta. Mai bine acum decat mai tarziu caci cred ca-ti va fi mai rauwinking

| callie2 a răspuns:

Eu zic ca se cam joaca cu tine. nu ar trebui sa stai dupa cineva care te duce asa cu zaharelul. daca te placea si voia ceva, facea ceva demult. are balta peste.

| PS3 a răspuns:

Si eu sunt intr o situatie asemanatoare. imi place de o fata care mi a spus ca POATE o sa avansez de la "prieten" la "iubit", da' dupa examene. deci.....sa vina examenele mai repede ca sa afli raspunsul daca e disponibil sau nu.