| Sophie a întrebat:

E adevarat ca in China, Japonia si alte tari e in fiecare zi cutremur?
Funda.

5 răspunsuri:
| SteauaNordului a răspuns:

Buna. In Japonia cutremurele sunt la fel de frecvente precum tramvaiul 41 in Bucuresti. Tarile din jurul japoniei sufera si ele de miscare seismica daca in Japonia se zguduie pamantul prea tare. Japonia e exact intre 2 falii.

| Ćřęøےίиąą a răspuns:

Nu chiar in fiecare zi laughing

| myru_6393 a răspuns:

In fiecare zi da nu in toate tarile in japonia si ink cateva din apropierea acesteia e inclusa si china pot fi si mai multe cutremure pe zi nu numai unul singur... daca esti curioasa dc se produc asa des este dij kuza ca in japonia se intalnesc cele 2 placi tectonice si zona aceea se numste cercul de foc al pacificului zona in care sunt cutremurele asa des. adica placile se intalnesc in oc pacific dar sipe teritoriul japoniei tongue sper ca te-am ajutat fundita?smug

| Andreeaa19 a răspuns:

Nu in fiecare zi, dar odata pe luna sigur e!

| alexutza14_2861 a răspuns:

Da e adevarat chiar cate 2-3 pe zi fundawinking