| OanaSall a întrebat:

E ceva de povestit asa ca voi trece la scris. Asta vara am cunoscut un baiat, Cosmin. la prima vedere nu era cine stie ce, dar am stat toata vacanta cu el si pe la sfarsit, sau mai bine spus cand a inceput scoala paraca am inceput sa simt ceva pentru el, dar nu era clar. vorbeam cu el intruna, imi trimitea mesaje pe la 1 noaptea si vb...ma rog, pana acum totul era ok. dar din semestrul II am inceput sa ma gandesc intruna la el, dar am aflat ca are prietena. Nuj, cred ca am fost distrusa, si tot din semestrul II s-a schimbat total, nu mai vb cu mine, nu ma mai baga in seama, se purta ciudat. asta m-a facut sa ma intristez si mai tare. mi-a spus ca atunci cand a avut probleme eu i-am fost alaturi si ca ii sunt cea mai buna prietena, atunci se apucase de baut si eu l-am ajutat sa se lase. cand a avut probleme cu prietena (tot din cauza bauturii) tot eu l-am ajutat si l-am sfatuit ce sa faca, dar in schimb am primit uitarea...nici nu sunt siugura ca mai stie ca exist. Acum am eu probleme din cauza lui, am inceput sa fumez din cauza supararii, la fiecare tigara ma gandesc la el. aseara am facut cea mai mare prostie de care n-am crezutca as fi in stare. am baut jumatate de pahar de whisky, si nu era un pahar mic, normal, am baut o cantitate considerabila. am avut noroc ca imi era prea somn si am adormit, caci altfel nu stiu ce as fi facut. in orice caz, nu astept sa se desparta de prietena lui ca sa fiu cu el. Nu vreau sa fiu cu el, acum ca am vazut cum e cu adevarat, nu cum il credeam eu. ce sa fac, in fiecare zi ma gandesc la el si sunt din ce in ce mai suparata.

2 răspunsuri:
| Crisstttina a răspuns:

Mai bine il lasi happy nu-l cauta! lasa-l sa te caute el.
Incearca sa-ti gasesti un iubit care sa-ti ocupe tot timpul si sa te faca sa-l uiti.
Succes :*

| MihaelaMiikii a răspuns:

Eu te-am sfatuii sa il uiti, stiu ca este extrem de greu, deoarece acelasi lucru mi se intampla si miesad prietenii sunt cel mai bun medicament. iar de faza cu bautura, nu este bine incearca sa te abtii! asculta muzica, muzica este un prieten extraordinar in astfel de momente.si te mai sfatuiesc, sa ii povestesti mamei tale sau unei prietene bune este mult mai bine cand te consoleaza cineva! multa bafta si o sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca:X