| Inuh a întrebat:

Este adevarat ca daca intri la olimpiada nationala de biologie (anatomie) nu mai dai examen de admitere la biologie la facultatea de medicina?

Răspuns Câştigător
| missandrab a răspuns:

Asta depinde de politica fiecarei facultati. Sunt facultati la care se tine cont doar daca ai locul I, II, III la o olimpiada nationala sau internationala si sunt facultati care iau in calcul si proba judeteana, la fel cum sunt si cele care nu tin cont de asa ceva.