| alone a întrebat:

Este cineva p aici care se pricepe la a traduce manga? Daca da imi poate explica si mie de c program e nev si cum se face treaba cu tradusu? msss:*

1 răspuns:
| Xpert a răspuns:

Traducerea urmeaza urmatorii pasi : 1)se face traducerea din engleza in romana urmarind anime-ul 2)un timer noteaza ora, minutul, secunda in care se spune fiecare replica 3)cu ajutorul informatiilor de la timer si traducator un editor vine si aplica traducerea intr-un program (Sony vegas pro de exemplu) Un singur om poate face toate aceste lucruri dar de obicei se lucreaza in echipa! E o munca foarte costisitoare mai ales pentru timeri.Sanatate!