| Ţalavutis_Alexia_Maria_1990 a întrebat:

Eu am fost impreuna cu un baiat, dar o fata s-a bagat intre noi.Eu inca il mai plac dar nu stiu daca el pe mine da.Acum e impreuna cu acea fata. Vreau sa stiu daca ma mai place.

Intr-o zi iesisem la plimbare eu, el, un baiat si fata cu care e el impreuna.Si cand vorbeam cu el(cu baiatul pe care il plac) se uita exact in ochii mei si atunci mi-a fost rusine si am lasat capul in jos.De fiecare data cand il intrebam pe celelalt baiat ceva, de exemplu : Ce ore aveti maine, imi raspundea el(baiatul pe care il plac). Am spus odata catre acel baiat sa imi dea putin cartea lor de Romana sa vad cum e si a spus baiatul pe care il plac : stai ca ti-o dau eu pe a mea.
Dupa am vorbit cu el pe facebook si, si-a cerut scuze fata de mine cu niste greseli care le-a facut in trecut cand eram impreuna. Atunci el s-a despartit de acea fata dar iarasi s-au impacat. Eu mai demult i-am spus sa ramanem prieteni.Si atunci cand am vorbit cu el in timp ce era despartit de acea fata mi-a spus :,, Deci ramanem prieteni nu?winking " si eu am zis ca da.

Deci ma mai place sau nu? Dau funda celui mai bun raspuns.:*

Răspuns Câştigător
| npx770 a răspuns:

Din cate am citit, te place.Iti spun doar ce as face eu in locul tau, dar tu nu trebuie sa faci asta daca nu vrei.
L-as invita sa iesim in parc.Cand ajungem, ii spun sa ne asezem undeva si ii spun sa vina(m-as aseza pe o banca unde nu trece multa lume, ca sa fim singuri). Apoi :
1. Vorbesti despre asta sincer cu el.
SAU
2. Ii spui ca ai cunoscut un baiat, care te-a invitat undeva(sau nu neaparat si partea cu invitatul, ca poate dupa se ofera sa vina, etc...)si vezi cum reactioneaza.
Succes :*.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu cred ca nu te mai place. Poate doar simte remuscari dupa modul in care te-a ranit cu acea situatie si incearca sa se revanseze purtandu-se dragut si acordandu-ti mai multa atentie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

întreabă-l.