| Mmmmmmmmm11 a întrebat:

Buna, eu am relație si, aseara am visat ca m-a sarutat o alta fata de care m-am îndrăgostit in vis, iar ea ma ruga sa fie iubita mea, dar nu acceptam fiindcă aveam deja relație si nu voiam sa o întristez pe iubita mea actuala, ma tot gandesc la visul asta de cand m-am trezit si nu mi pot lua gândul, stiu exact tot ce s-a întâmplat in el, parea atat de real visul...

6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Are impact emotional scurt, intr-o zi doua iti trece e un simplu vis.

| Simpatic a răspuns:

Visele sunt vise, atat tot. nu prea are relevanta ce visezi caci nu este nimic real.
faptul ca visam lucruri din jurul nostru asta este altceva, creierul reproduce anumite chestii, sitautii, intamplati, pe altele le fabrica introduce personaje pe care le-am intalnit candva sau le-am vazut undeva, este complicat de explicat dar creierul este "destept", de asta si crezi in starea de somn ca totul este REAL, nu ai un 'discernamant', pentru ca esti intr-o stare de 'inconstienta' in care nu deosebesti realul de ireal, un fel de univers matrix
Mai rau imi pare de cei care sunt in coma, practic ei se afla intr-un vis nesfarsit!

| Violleta2022 a răspuns:

Vise de noapte, nimic real, nimic care sa se adevereasca vreodata.

| dullcat a răspuns:

Visele nu au nicio legatura cu realitata concreta, nu-ti fa griji.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu accepti nici in vis si nici in realitate sa-ti inseli iubita, asta e o calitate morala de care trebuie sa te tii.
Pentru Hristos.

| User123666 a răspuns:

Visele nu au nicio legatura cu realitatea