| PoUfOuLeTe a întrebat:

Eu nu sunt aceea persoana care sa citeasca carti, citesc doar cand ne pune profesoara ca sa nu iau nota mica.Acum insa mi s-a pus pata, vreau sa citesc o carte de dragoste, ce carte imi recomandati?( mai ales ca eu sufar din iubire, o iubire imposibila desi amandoi "copii" fiind ne iubim)
logic fundita

6 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Iti recomand Maitreyi de Mircea Eliade.
Dupa parerea mea e cel mai frumos roman de dragoste.

O seara placutahappy

| lolly_3072 a răspuns:

Cva fantastik:twilight
ceva clasic:pride and prejudice
. si altceva nu mai stiu eu.
xoxo, loly.

| L7L a răspuns:

Nu putem noi sati recomandam nu stim ce iti place exact du-te la librarie si uitete peste mai multe carti si vezi care iti place mai mult si pe care o poti intelege.Asa eram si eu nu imi placea sa citesc si mi s-a pus pata sa citesc si imi cumparam carti da NU IMI PLACEAU DELOC si atunci am crezut ca nu imi place sa citesc nu dupa am inceput sa studiez mai mult cartile si dupa am inceput sa-mi cumpar carti care imi faceau placere sa citeschappy vezi ce carte te satisface sa citesti si iatiohappy fundita?big grin

| adutzadragutza a răspuns:

Cartile Twailight sunt super :8, Panza de paianjen, La rascruce de vanturi, Mara :* astept funtita

| Bianca2b a răspuns:

Eu nu pot sa-ti recomand nimic precis. Poti citi "Elevul Dima dintr-a saptea","Invitatia la vals","Scrisoare de dragoste","Twilight","Mandrie si prejudecata,"Rosu si negru". Ramane sa alegi tu.

| alexaa13 a răspuns:

Eu iti recomand 1001 de nopti sau Romeo si Julieta