| Biby a întrebat:

Buna!
Eu trebuie sa merg duminca intr-o tabara de mate, dar nu vreau deloc sa merg.Am dat decat avansul-2 milioane.Credeti ca as putea renunta si sa numai merg? Chiar nu-mi pasa de banii, pot sa nu-i mai primesc inapoi dar nu vreau sa merg.Dar mi-e cam frica de diriginta care e profa noastra de mate si s-ar putea sa-mi faca scandal ca numai merg.
Ce as putea face?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pe banii tăi, NIMENI nu are dreptul să facă scandal.
Pa, pa.

| wolder a răspuns:

Ce poti pierde daca mergi?
Stai cu prieteni, vorbiti radeti, nu stii ce pierzi daca te pricepi la mate nu ai de ce sa nu te duci, de obicei taberele sunt distractive.

| Biby explică (pentru wolder):

Asta e si problema, nu ma pricep deloc la mate, m-am inscris doar ca mergea aproape toata clasa si nu voiam sa fiu eu aia care nu merge.

| alex19051988 a răspuns:

Doar daca ai fi bolnava ai putea scapa. Daca nu era dirijinta ta atunci era altceva puteai sa renunti fara sa ai probleme.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Zii ca ai probleme in familie si nu poti merge.

| vali4789 a răspuns:

Banii oricum nu ii mai primesti si s-ar putea sa-ti puna bete-n roate diriga.

| Biby explică (pentru vali4789):

Stiu asta, dar problema e ca cea mai buna prietena a mea nu o sa vina cu autocarul asa ca va trebui sa stau singura in autocar pana ajungem sad

| vali4789 a răspuns (pentru Biby):

Nu te mananca nimeni stai linistita.Eu zic sa te duci, tabara asta de mate o sa fie o experienta placuta pentru tine si poate o sa-ti prinda bine pe viitor.