| anonim_4396 a întrebat:

fac scoala de soferi de ceva timp sunt la a7-a sedinta pe masina, si am nimerit un instructor de-a dreptul idiot, tipa la mine din prima ora de condus, si tipa incontinuu, ultima oara mi-a zis ca eu nu stiu nimic, ca nu vreau deloc sa-mi vb, nu stiu ce sa mai fac, ideea e ca mi-e si frica uneori parca, daca gresesc asta tipa la mine, ca ce nu m-a invatat? si sunt chestii care nu mi le-a mai spus, dar nu ai cu cine discuta, mereu ma incurc si ma zapacesc, nu stiu ce sa mai fac, la teorie stau bine, la chestionare dar practica ma omoara, ce sa fac, trebuie sa-mi iau permisul cat mai repede, nu stiu ce sa fac sa ma pot concentra la toate si la amnevre si la indicatoare pe care de multe ori fiind atenta la masina nu le obs, of, si doar nu e asa greu, dar imi e greu sa ma concentrez la toate si idotul in dreapta mea turuie intr-una si se urla, ca eu n-am sa i-au permisul in veci, ca nu am curaj si multe altele, vreau sa va intreb pe voi, cum ati reusit sa luati permisul? sa invatati cat mai repede pe masina? instructorii tipau la voi? mie nu-mi face deloc placere cand stiu ca vine iar ziua de conducere, si m-am saturat, mi-am stricat vacanta.

2 răspunsuri:
| Amy a răspuns:

Buna! Si mamai a nimerit un instructor destul de rau, dar nu imi amintesc sa imi fi spus ca tipa la ea. In primul rand eu cred ca tipul sta prost cu nervii nu are voie sa tipe la tine, mai ales in trafic pentru ca te intimideaza. Pana la urma eu zic sa ii spui in fata sa nu mai fie asa, pentru ca mai rau te intimideaza, sa fii mai cu tupeu, ca asa nu faci nimic. Si de asemenea, ca sa inveti mai bine, ar trebui sa iei un cunoscut care stie sa conduca, si in timpul liber sa exersezi cu el, sa faci suplimentar. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu inteleg. el te plateste pe tine, sau tu pe el. asa ceva este inadmisibil happy nu stiu cum ai rezistat pana acum. fa tot posibilul si vorbeste cu el, sa nu se mai comporte asa. daca nu se intelege, reclama-l la firma unde lucreaza, iar daca este pe cont propiu, renunta la el. tu in veci nu o sa inveti cu asa instructor.
trebuie sa fie alaturi de tine, sa te ajute, nu sa fie asa. eu am avut noroc de cel mai bun instructor posibil :X am avut multe de invatat de la el.
iar tu, ai curaj si vorbestewinking nu mai fii asa timida. repet, tu il platesti pe el happy
succes mai departe happy