| DiaNa357 a întrebat:

Funda+vot.(le dau foarte repede)
Am cunoscut un baiat acu cateva saptamani la ziua de nastere a unei prietene.Atunci el i-a zis unui prieten de al meu care a fost si el acolo ca sunt draguta. Apoi am mers la shtrand(el a tot insitat ca eu si cu o prietena sa mergem). Acolo el sa purtat foarte dulce cu mine: ma lua in bratze ma chema in apa, nu ma baga sub apa asa urat ca ceilaltzi, ma ajuta daca era sa bag pe cineva sub apa, ba chiar s-a pus peste mine si ma dat cu un spray pe spate.
Dupa cateva saptamani in care am tot vorbit pe mess sa ajuns unde sunt acum.Aseara m-a intrebat daca vreau sa merg cu el si ink catziva prieteni la shtrand iar eu i-am spus ca poate dar el m-a rugat foarte frumos. Dar azi dimineata am iesit cu un prieten care a spus ca sa mergem la film si la sunat ca sal intrebe daca vine si el.Prietenul meu vb la tel langa mine si i-a zis (baiatrul de care imi place)sa-mi zica ca ma pupa iar eu at l-am lovit pe prietenul meu in picior cu rola si a tzipat(nu s-a suparat prietenul meu) deoarece i-a zis baiatului de care imi place cas lanaga el.
Ma rog, vremea sa facut rea (a plouat putin) si cand am ajuns acasa ma suna prietenul meu sa-mi zica ca baiattul acela de care imi place nu mai vine ca vrea sa mearga la shtrand in aer liber (dar afara era plouat). Dupa ce am aflat aceasta am intrat pe mess si era si el, l-am salutat dar nu mi-a scris nimic, apoi am iesit si am intrat din nou peste un sfert de ora iar exact cand m-am pus on el a iesit.
Ce credeti? MA place? Va rog spuneti-mi sincer, prietenele mele nu stiu ce sa-mi spuna deoarece cate odata se poarta dragut iar cate odtaa parca nici nu iar pasa.Va rog astept sfaturi.VA MULTZUMESC CA ATZI CITIT ATAT, VA PROMIT CA O SA VA PRIMITZI FUNDA DACA RASPUNSUL VOSTRU IMI E DE AJUTOR.
PS:scrietzimi un sfat si ce parere aveti(daca ma place sau nu):*:*:*:*

Răspuns Câştigător
| Andreea_8844 a răspuns:

Buna, dupa cum ai vb se pare ca te place dar in faza cealalta cu mesu nu prea da dovada sa zic asa, poate ca asteapta ca sa intri tu sa vb cu el sa te rogi de el, dc nu atunci inseamna ca la deranjat faptul ca ai fost cu acel prieten si mai ales ca voi avea-ti de gand sa mergeti la film deja si trebuie sa il suni tu nu amicul tau. Incearca sa vb cu el si dc nu vrea sa te asculte da-i pace trateaza-l cu indiferenta si sa vada el ce a pierdut. Si nu fi trista pentru asta ca baieti sunt la orice colt oricat poti gasi ceva mai bun si care sa merite. pusy si Succes

5 răspunsuri:
| DiaNa357 explică:

Madusca ...ai fi primit tuh fundita daca nu ai fi scris in paranteze sa-ti dau funda, nu suport oameni astia, scuze, nu am nimic cu tine chiar mi-a placut mult raspunsu tau da faza cu funda numio placut:*:*:*:*.Va multumesc tuturor pentru raspunsurile voastre incredibile:*:*:*

| Madilyn a răspuns:

Din cate am inteles baiatul acela te-a invitat sa mergi cu el la shtrand, iar prietenul tau voia sa mergeti la film. Pai poate baiatu` si-ar fi dorit mult sa mergi cu el, chiar daca plouase si ma gandesc ca poate nu te`ar fi dus la shtrand, te`ar fi dus la o plimbare, dar in fine.astea sunt ideile mele.
Eu cred ca te place, numai ca nu prea stie cum sa-ti arate asta. Parerea mea e ca el nu a mai venit la film pentru ca era deranjat [ poate un pic gelos ] ca tu ai decis sa mergi cu prietenu` ala a tau la film, in loc sa accepti invitatia lui.
Si inca un sfat: Daca vrei sa fii cu baiatu` ala, incearca sa-i dai mai multa atentie si sa faci mai multe lucruri cu el [ sa deveniti pentru inceput prieteni buni ]. pentru ca lui n`o sa-i prea convina daca tu o sa stai mai mult cu prietenii tai [ ma refer la baieti, nu la fete ].
In concluzie, arata`i baiatului ca el e important pentru tine, si nu-l refuza. Chiar daca nu vrei sa faci un lucru cu el, daca te roaga, accepta. O sa-i dai satisfactie si asa o sa ai mai multe sanse. happy
Sper ca ti-am fost de ajutor, macar un pic. [ Fundabatting eyelashes ]

| Michell_7762 a răspuns:

Nu am inteles mare lucru din povestea ta...dar parerea mea este sa il tratez cu indiferenta. Daca ar vrea sa aiba ceva cu tine te va cauta.Eu l-as trimite la plimbare. Daca nu te superi poti sa imi spui cati ani ai?

| raducmustiuc a răspuns:

Eu cred că ar trebui să înveţi să vorbeşti

| TraaLaa a răspuns:

Eu totusi as crede ca te place. Dupa comportamentul lui pare foarte...educat,se poarta bine, si nu cred ca oricine face asta.
Dar am impresia ca e cam gogonata minciuna.Si ori prietenul tau minte ori baiatul de care iti place.
Ma gandesc ca te suna baiatul de care iti place daca era sa nu mai iasa sau ceva de genul.
Mai asteapta ceva zile, incearca sa mai vorbesti cu acel baiat, si spune-i de ce se fereste de tine.
Mult Succes!