| anonim_4396 a întrebat:

Help! Am nevoie de ajutorul si sfaturile voastre! Intr-o pauza toti colegii mei era stransi la banca unei colege si se uitau la un film.Eu curioasa fiind m-am dus sa vad ce e si era un film ft ft horror cu un ospiciu parasit si cu oameni care sunt blocati acolo si nu pot sa iasa.Si le curgea sangele din gura, iesea niste maini din pereti si deodata era un cadru simplu si deodata a aparut o fata horror si m-a speriat pe mine si pe o colega.Si acum is ft speriata nu stiu cum sa uit si imi e frica diseara :-ss:-sscrying. Ce as putea face? Help multumesc ca ati avut rabdare pentru a citi.Va rog vreau sfaturi care sa ma linisteasca.Multumesc mult:*!

3 răspunsuri:
| laimka9 a răspuns:

Pentru inceput incearca sa stai mai mult linga alte persoane, eu stiu familia sau prietenii.Eu am avut aceeasi problema acum un an dar am rezolvat-o,incearca sa te uiti inca o data la acest film ziua si nu singura,dar nu uita ca atunci cind o sal privesti distreazate un pic cu altceva, adica nu te concentra asupra filmului totodata poti face glume pe seama acestui cadru ca ajuta.Si in rest asteapta cu timpul totul se va rezolva, dar pina cind incearca sa tii cont de sfatul meu si inca una mereu cind ai sa fii in intuneric subconstient iti va aparea aceasta fata monstruoasa si ai sa vrei sa fugi sau altceva, tu sa -ti zici in gind ca nu ma tem ca nu exista si tot asa mai departe. Cred ca te-am ajutat macar putin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E doar un film. Nu are de ce sa-ti fie frica.

| Salahadin73 a răspuns:

O bere este prea mult si 5 prea putine(beale cta mai repede posibil)