| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un tip de 2 ani. Nu stiu ce sa mai fac ca sa nu ma mai gandesc la el. Am incercat sa il uit dar chiar nu pot. E in liceu cu mine, langa clasa mea, deci nu am cum sa il evit...Stiu ca a avut o oarecare atractie pentru mine, de fiecare data cand ma vedea imi zambea sau se baga in seama cu mine, dar acum aproape ca nici nu ma mai baga in seama. Si cred ca totul e din vina mea, pentru ca am fost prea timida si nu am stiut sa vorbesc cu el....Plus de asta, are prietena si ma simteam intr-un fel vinovata sa vorbesc cu el. Dar pur si simplu nu mi-l pot scoate din cap.

Cu un singur "buna" ziua mea devenea mai buna si uitam de toate, iar acum... Ce as putea sa fac ca sa fie macar ca inainte? Oare ma mai place? Ce as putea sa vorbesc cu el?

Plus ca mai este un baiat care ma place foarte mult...si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el. Ar trebui sa accept? Poate asa voi uita putin de el....chiar m-am saturat sa sufar si sa ma gandesc intr-una la el..cand el nu mai da nici 2 bani pe mine

2 răspunsuri:
| PsihopatX3 a răspuns:

Nu ar fi corect să te foloseşti de cineva pentru a uita pe altu. Trebuie să conştientizezi că sentimentele pe care le ai îți fac rău şi să treci peste, vorbeşte cu băiatul care te place, să îl cunoşti mai bine şi dacă apar sentimente... te-ai ales cu un iubit.

| mariutzika58 a răspuns:

Un singur lucru am sa-ti spun pleaca intr-o vacanta sau incearca sa cunosti pe altcineva.