| ana8888 a întrebat:

Imi poate recomanda cineva o cura de ingrasare? Am 17 ani, 1, 75m, si 43kg. Ps: mananc destul de mult si fac sport, dar tot nu ma ingras.
Dau funda

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dacafaci sport, atunci chiar ai nevoie sa dublezi cantitatea de mancare, ca sa asimilezi caloriile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degeaba încerci. Toate corpurile asimilează grăsimile diferit așa că nu cred că o să reușești. Eventual încearcă să nu mai faci sport.

| Kerre a răspuns:

Nu exista "mananc destul de mult dar tot nu ma ingras", poate tu crezi ca mananci mult dar in realitate consumi o cantitate mica de calorii. Pentru inceput calculeaza-ti necesarul caloric pentru mentinere ( sunt multe astfel de calculatoare pe google ) si adauga aproximativ 500 calorii pentru a adaguga aproximativ 500g/saptamana de grasime. Incearca sa nu tinzi spre alimente nesanatoase cu un numar crescut de calorii de exemplu fast-food, trebuie sa adopti o alimentatie sanatoasa si bine echilibrata pentru protectia sanatatii tale.