| monikka a întrebat:

Buna imi puteti spune si mie un mod de invata mai repede la scoala dar sa imi ramana totusi ceva in cap? daca ati putea sa ma ajutati ar fi minunat.multumesc:d

Răspuns Câştigător
| Puf a răspuns:

Invatatul de placere! Ia si invata logic, gaseste sinonim pentru fiecare cuvant si asa vei retine mai usor. Daca inveti mecanic, fara sa intelegi ceea ce ai invtat, peste 2 zile uiti. Mai intai intelege lectia, citind`o si dandu`le cuvintelor sinonime sa fii sigur ca ai inteles`o, apoi incearca sa o retii.

4 răspunsuri:
| LoveBonJovi a răspuns:

Asta trebuie să o faci tu.
Trebuie să îţi doreşti să înveţi mai bine, să fii mai atentă în clasă, să te concentrezi cu adevărat când înveţi (dar numai la ce înveţi, nu la altceva!).
Trebui să ai tu voinţă, noi nu puteam face nimic, numai să te încurajăm.
Baftă!

| AndreYoman a răspuns:

Eu invat usor din documentare.Naspa este ca nu poti invata si la romana sau matematica, mai mult geografie, istorie, biologie, mecanica, informatica, astrologie, s. a. m. d.
Funda?

| Frenklynz a răspuns:

In primul rand trebuie sa te concentrezi asupra lectiei; in al doi-leaa rand trebuie sa ai o tragere de inima (ambitie) nu o stare de plictiseala si in al trei-lea rand trebuie sa repeti lectia de 2 -3 ori cu voce TARE iar apoi ii dai cartea colegului de banca( unui prieten ) care te va asculta ...cam atat am de spus rolling on the floor. Fundoi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Daca vrei sa iti ramana ceva, invata logic, atunci cand citesti o fraza, trebuie sa o si gandesti, sa iti imaginezi si atunci o sa poti sa zici cu cuvintele tale, nu exact cum este in caiet sau in carte.Foarte multi inavata ca papagalul, tocesc si nu raman cu nimic, doar pe moment.
Bafta!