| ghiocel a întrebat:

Imi puteti spune toate numele cartilor cu vampiri? Sau cateva...

Răspuns Câştigător
| Elle2117 a răspuns:

Hai sa le iau pe rand:
The Twilight saga(scrise de Stephenie Meyer) - Twilight(Amurg), New Moon(Luna noua), Eclipse(Eclipsa), Breaking Dawn(Zori de zi)
Vampire Diares(Jurnalele Vampirilor; scrise de Lisa Jane Smith) - The Awakening(Trezirea), The Struggle(Furia), The Fury(Furia), Dark Reunion (Reunirea) si alte doua carti in curs de aparitie(The Return: Nightfall, The Return: Shadow Souls)
Vampire Academy(Academia Vampirilor; scrise de Richelle Mead): Vampire Academy(Academia Vampirlor), Frostbite(Initierea), Shadow Kiss(Atingerea Umbrei) si alte doua carti in curs de aparitie:Spirit Bound si Last Sacrifice.
The Southern Vampire Mysteries(Vampirii sudului sau mai cunoscut True Blood; scrise de Charlaine Harris): Morti pana la apus, Moartea la Dallas, Clubul Mortilor, Moarta pentru toti, Mort de-a binelea, Categoric Moarta, Morti cu totii, Mort si ingropat, Mai rau decat moartea, Moarte in familie si Atingerea Mortii(mai sunt si altele in curs de aparitie).

Astea sunt toate cartile pe care le stiu. Sper ca ti-am fost de ajutor. happy

3 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

Seria Vampirii Sudului http://www.curcubeu.com/......d-hbo.html
Twilight-stephenie meyer
Cronicile vampirilor-Anne Rice. http://ro.wikipedia.org/wiki/Cronicile_vampirilor
Jurnalele Vampirilor - L. J. Smith http://www.librariabucuresti.com/cauta-L.J.%20Smith-autor-0.htm
LEGIUNEA VAMPIRILOR-Alan Gibbons http://www.librarie.net/carti/68667/LEGIUNEA-VAMPIRILOR-Alan-Gibbons
ACADEMIA VAMPIRILOR-RICHELLE MEAD http://www.librarie.net/carti/153741/ACADEMIA-VAMPIRILOR

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Stephenie Meyer-saga Twilight(Amurg, Luna nouă, Eclipsa, Zoride zi + Noua şi scurta viaţă a lui Bree Tanner), LJ Smith-Jurnalele Vampirilor, Richelle Mead-Academia vampirilor, PC Cast-seria Casa Nopţii(Semnul, Trădarea), Tanya Huff-Preţul sângelui, primul volum din seria Cărţile Sângelui(după ele a fost făcut serialul Blood Ties-Crime, vampiri şi poveşti de dragoste, Charlaine Harris-seria Vampirii Sudului, Laurell K Hamilton-seria Anita Blake Vampire Hunter, Darren Shan-Ucenicul vampirului, Circul ororilor, Tunelele sângelui, Stephen King-Salem´s Lot, Justin Somper-seria Vampiraţilor, Bram Stoker-Dracula, Anne Rice-Interviu cu un vampir, Vampirul Lestat, Regina damnaţilor, Povestea hoţului de trupuri, Diavolul Memnoch, Vampirul Armand şi alte titluri din Cronicile Vampirilor

| Elle2117 a răspuns:

Hey mersi de funditawinking