| ioana14 a întrebat:

Buna imi puteti spune va rog mult si mie 4 greseli care pot avea loc in laboratorul de chimie

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

4 greseli in laboratorul de chimie? pai, una din cele mai mari e sa lasi gazul pornit, alta ar fi sa schimbi proportiile de la reactii (pentru ca se poate sa nu mai iasa), ai grija sa nu incurci nici reactantii (unui coleg i s-a intamplat asta si iar s-a dus reactia) si ai grija la stativele cu eprubete sa nu le scapi si sa nu versi din solutii pe piele. (cred ca astea ar fi)