| anonim_4396 a întrebat:

În curând va fi ziua mea, iar eu nu am nici o idee cum să o petrec.
Aş vrea să o fac acasă, cam cu vreo 10 invitaţi. Aş fi vrut ca petrecerea să aibă o tematică. Bal mascat, de exemplu. big grin Măştile le-aş cumpăra eu, doar că nu ştiu unde aş putea să le găsesc. sad La sfârşit mă gândeam să le fac cadou invitaţilor, să nu plece cu mâna goală de la mine. laughing În fine, ăsta a fost doar un exemplu. Mă gandeam să cumpăr baloane, dar nu prea vad unde aş putea să le pun. Apartamentul meu este şi aşa destul de mic, dacă îl mai umplu şi cu baloane, nu mai intră invitaţii. laughing Alte idei de decoraţiuni? big grin Mă gândeam şi la un film de groază. thinking Aş mai vrea ceva idei... ce am mai putea face, cum să decorez...chiar şi idei de invitaţii. happy Muzică va fi în continuu, deci o să şi dansăm. Aş vrea, însă şi câteva melodii pe placul băieţilor, că nu vreau ca ei să stea pe canapea si noi, fetele, să dansăm. laughing
Mulţumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Ideea cu balul mascat este foarte bună. Nu trebuie să cumperi tu măștile. Invitații petrecerii tale vor veni cu costume și măști pe placul lor.
Nu trebuie să le faci tu un cadou,doar este ziua ta. Ei nu pleacă cu mâna goală de la tine, pleacă cu o amintire frumoasă și totuși bănuiesc că le oferi tort sau poate și alte bunătăți.
Baloane poți cumpăra, doar 3-4, care să le agăți pe la o ușă undeva și aventual poți pune în camera unde voi stați vreo două baloane.
Nu trebuie să decorezi. Important este să te simți bine și să se simtă bine și invitații. Să vă distrați este cel mai important lucru. Poți cumpăra conffety și să aruncați toți pe rând.
Muzica nu trebuie să fie pentru fete sau băieți. Poți alege melodii noi, pe placul invitaților(băieți și fete). Uite câteva sugestii de muzică
Puya-Americam Dream;
Mohombi- Bumpy Ride;
-Andra- Something New
Acestea sunt câteva sugestii. Cam acesta ar fi genul de muzică care ar fi pe placul fetelor și băieților.
Invitațiile trebuie să le dai din timp și să le faci cât mai frumos. Cel mai bine ar fi să le cumperi de la un magazin și tu sau părinții tăi să complete datele necesare. Sunt multe invitații pe piată cu fel de fel de detalii care trebuie să le scrii.

Sper ca petrecerea să iasă cum îți dorești tu!
Sper că te-am ajutat!
La mulți ani pentru când va fi ziua ta!
Petrecere frumoasă!
Numai bine!

| ida_3729 a răspuns:

Pai...daca e bal mascat incearca sa fie ceva mai elegant...

baloanele le poti umfla cu heliu pentru a avea spatie {eventual le poti pune confeti si cand se sparg sa fie o surpriza}

la multi anisori:*:*:*

| Andreea_6422 a răspuns:

Nici nu stiu de ce ne mai intrebi pe noi? Ai deja o groaza de idei foarte interesante. Dar ai grija sa nu exagerezi, gen sa nu pari ca te-ai stresat prea mult. Oricum nu te agita prea tare. Acei putini invitati, care pun pariu ca sunt prieteni foarte apropiati, vor aprecia orice lucru marunt.