| anonim_4396 a întrebat:

În primul rând, nu am greşit categoria! Am o problemă de adolescenţi, să spun aşa, la care am nevoie de nişte sfaturi.Tocmai am început clasa a 8-a, şi cum anul viitor voi intra la liceu, mă tot 'chinuie' o întrebare.La ce profil să dau? Ştiu că nimeni nu trebuie să-mi spună ce să fac, dar aş avea nevoie de nişte sfaturi.Am auzit că la Filologie nu se face cine ştie ce, şi se învaţă multă latină, şi deşi pare mai uşor la acest profil, eu totuşi aş vrea să urmez un profil real, şi îmi doresc să intru la Mate-info.La informatică, fizică şi chimie mă descurc, dar la matematică...eh mai complicat. Ştiu că mai sunt şi alte profile, dar la Economic nu vreau, şi nici la Ştiinţele naturii.Deci am de ales între Mate-info, Ştiinţe sociale şi Filologie. Ce-mi recomandaţi, având în vedere că mă descurc la lb. engleză, fizică, lb.română, informatică, geografie şi istorie? O părere, un sfat, ceva?
Vă mulţumesc mult.

2 răspunsuri:
| princess97 a răspuns:

Si eu sunt a 8a si asta chiar ii f greu de ales... la filologie mie mi se pare mai usor...dar nu stiu ce sa zic. ce-ti place tie mai mult. desi si stiintele sociale ar fi o varianta bunawinking

| lolwut a răspuns:

La mate-info se face cea mai multa carte, cel putin in liceul meu