| georgica112 a întrebat:

In seara de revelion vreau sa ma imbrac cu un pantalon negru, camasa roza (lila) cu dungulite albicioase (nu se observa tare)...Mi-am dat comanda de un papion negru! Se asorteaza? Din ce am auzit cica papionul se poarta doar la camasi fara dungulite!

3 răspunsuri:
| Zatharra a răspuns:

Cam da...Eu zic că nu se prea asorteză. Când vei primi papionul te vei uita în oglindă şi vei vedea dacă se potriveşte sau nu! Baftă!

| denymar a răspuns:

Eu zic ca totusi...E REVELIONUL! Trebuie sa arati cat mai bine, nu? Dar eu zic ca s-ar potrivi mai bine cu o cravata neagra nu chiar asa de stransa! Vezi oricum cu care iti sta mai bine!

| de_Papioane_Atelierul_1990 a răspuns:

Papionul poate fi purtat si la tinute casual, cum ar fi: la blugi, camasa si tenisi. La tinutele casual testeaza papioane de diferite culori si imprimeuri. Acestea vor oferi caracter tinutei si vor scoate in evidenta simtul tau stilistic.