| ella7emma a întrebat:

Buna,in ultima vreme ma simt mai trista, din doua motiva, primul este ca sunt "geloasa" pe prietenele mele(2). Azi una dintre ele a fost in parc cu niste colege,noi aveam de gand sa mergem in mall daca nu mergea cu ele,azi toata ziua m-am rugat sa ploua,stiu,este foarte urat ce am facut, practic i-am dorit "raul*(?), am vazut a a fost destul de fericita, ceea ce este si normal, dar m-am simtit cam exclusa idk, acum nu stiu ce si cand sa ii zic sa mergem in mall. Al doilea lucru, l-am întrebat pe tata daca pot merge in mall si a zis ca ma lasa doar daca vine si mama cu mine, la scoala la fel(trec clasa 7), singurele persoane care mai vin cu mama la scoala sunt cei din clasele 1-4 si un copil in scaun cu rotile, stiu ca le pasa de mine si vor sa ma protejeze dar e prea de tot, am voie sa merg singura pana 3-4 blocuri distanta, adica pana la "colt". Am mai fost singura si mai departe, dar stia doar mama, pentru ca ea ma mai lasa, tata e mai strict, cand am fost in Anglia (unde lucreaza tata) mi-am facut 2 prietene,fetele unor cunostinte de ale tatei,am fost cu ele(fara nici un parinte)am mers cam o statie (din Seven Kings pana in Ilford pentru cine stie)la film si la mall,a doua oara am vrut sa megem la mc,pe care il puteam vedea de la usa casei, era la capat de strada, nu m-a lasat si trebuit a merg cu mama, cand am ajuns acolo a mai venit si mama si prietenul fetei cu care am venit, dupa a venit si cealalta fata, m-am simtit ciudat, adica era sa mergem doar noi 2, nu sa ocupam tot restaurantul. A trebuit sa spun/scriu asta undeva sa ma simt mai bine, mersi ca ai citit pana aici❤

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

și întrebarea care e? e stupid să vină mama ta după tine prin mall, ești totuși în loc public și cu alte persoane. fă-i înțelegere cu ei să te ducă și să te ia dacă vor, sau mama ta măcar să se ducă în alt magazin să nu stea după voi că e inconfortabil pentru toată lumea.

| slayer09 a răspuns:

Acum treci print-o perioada in care incepi sa cunosti raul, a fi geloasa este ceva rau, pentru ca d-aia te si simti trista. A vrea sa fii independenta momentan nu este cazul, nu lusa gandurile si informatiile ce vin din exterior sa iti afecteze interiorul, sufletul, tu bucura-te de ceea ce ai, bucura-te de parintii tai, de ce iti ofera ei, bucura-te de acele putine prietene dar bune care tin la tine. Nu te lasa dusa de dorinte care se fac sa fii trista si indurerata, fii vesela si nu lasa raul sa intre in tine si sa fii invidioasa. Accepta pe toti asa cum sunt. O sa te intalnesti cu multe probleme, dar ai parintii aproape, intreaba-i, zi-le lor, vorbeste cu ei, ca ei te vor invata ceea ce trebuie sa faci, fii fiica lor si prietena cea mai buna a parintilor tai. Nu incerca sa te ambitionezi si sa vrei sa devii independenta, momentan, nu e cazul. Ai rabdare.

| Cristina788 a răspuns:

Poate treci printr-o perioadă mai rea și te superi din orice
și eu le doresc răul prietenelor mele pentru că se comportă urât
si sunt mai norocoase decât mine ele au un iubit,
eu n-am

| Sofer a răspuns:

Lui tatăl tău ii e frica sa nu pățești ceva.