| anonima20023007 a întrebat:

Întrebarea asta e pentru fete deci mda... Am o curiozitate. Am 15 ani și mi-a venit ciclul de la 12. Încă de înainte să mi vina ciclul îmi curge un lichid albicios din zona intima care am înțeles că e doar o secreție dar curge tot timpul și nu pot să port niciodata doar chiloți. tot timpul trebuie sa port absorbant și voiam să vă întreb dacă și vouă vă curge tot timpul? Vreau să știu pentru că m-am saturat sa trebuiasca sa port absorbante și atunci când nu sunt in timpul menstruației

Răspuns Câştigător
| Jorah a răspuns:

Dacă are miros neplăcut și capătă o altă culoare sau apar mâncărimi, poate fi o infecție dar cred că la vârsta ta nu e vorba de asta având în vedere că începi să te maturizezi și corpul trece printr-o avalanșă de hormoni. Pe de altă parte, trebuie să știi că secrețiile vaginale sunt binevenite pentru organism deoarece e modul sau de a se mentine sanatos, îndepărtand fluidele și celulele nefolositoare. Fluxul diferă de la fată la fată.

1 răspuns:
| Kiki20098 a răspuns:

Da am și eu exact aceeași problema, probabil ca este o infecție. nici nu știu, și eu caut raspunsul