| estiunscump a întrebat:

M-am hotarat sa economisesc bani.Stiu ca e greu, dar incerc din rasputeri.Nu economisesc pentru nimic anume. Vreau doar sa strang pentru ca imi ofera o satisfactie foarte mare sa stiu ca am bani pentru atunci cand voi avea nevoie.Dar ce sa fac cu ei? Sau ce ati face voi cu ei? Vreau sfaturi.

Răspuns Câştigător
| NaRuToSkUmPiK a răspuns:

Pai eu strang bani de 4 ani am pus alocatia mea pe cec la banca in momentul de fata am vreo 10-11 milioane vorbesc foarte serios eu iistrang pentru facultate, dar aici depinde de varsta aici daca ai intre 12-15 ani ai face bine sa ii pastrezipentru ocazii speciale sa zicem ca ai o intalnire trebuie sa scoti bani din portofel happy si desigur daca apare ceva nou pe piata nu ca obsedatu te duci si-l cumperi ~x( dca esti mai mare poti investi intromasina sauun scuter daca vrei daca iti place scoala investeste cat poti in ea sau poti sa iti iei un lucru care il doresti de mult. Eu investesc in scoala ca sa pot sa fiu cineva sus de tot sper ca te-am ajutat FUNDA daca tia ajutat raspunsul meu.

3 răspunsuri:
| Moncherie a răspuns:

Vara ai putea merge intr-o tabara (distractie).

Ti-ai putea lua un telefon nou (vei fi mai satisfacut daca il cumperi din banutii tai).

Ai putea sa iti cumperi ceva folositor.
Gandeste-te ce ai vrea, dar nu ai.

| Hevnoraak a răspuns:

Poți să mergi la un fim din ei, să scoți pe cineva special în oraș eventual să îți cumperi ceva util.
Ai grija de bani aia nu-i strica pe orice.

| SairiaBlock a răspuns:

Eu una mi-aş cumpăra un telefon nou sau muuulte haine şi perechi de pantofi laughing.

Sau ai putea să mergi într-o călătorie.