| anonim_4396 a întrebat:

Ma intreb dupa ce criterii ordoneaza Dumnezeu viata fiecaruia,dupa ce criteriu ofera momentele frumoase si mai putin frumoase. Eu ma consider cea mai ghinionista persoana din lume, practic Dumnezeu cred ca a uitat sa imparta fericire si pentru mine. Parca toate se intampla impotriva mea. Nu mai suport viata asta crunta crying. Am plans incontinu in ambele zile de Paste + astazi. Nu mai pot! Cateodata ma intreb de ce eustraight face?!

4 răspunsuri:
| William a răspuns:

De ce esti suparata? Ce s-a intamplat?

| sublime89 a răspuns:

Nu controleaza nimeni viata oamenilor. Uita-te ce se intampla in lume. Totul e o intamplare, si totul depinde doar de noi. Daca vrei o viata mai buna, atunci trebuie sa te bazezi pe propriile puteri pentru a o face asa.

| Sociopat a răspuns:

Uita-te la trecutul evreilor si al negrilor.Suferinta ta este un nimic. Daca God nu i-a ajutat pe ei, de ce te-ar ajuta pe tine?

| TimariuLuisa a răspuns:

Si eu obisnuiam sa gandesc asa. Am ajuns chiar sa am de aface cu depresia, anxietatea si atacurile de panica straight face. Dar gandeste-te, care e adevaratul motiv pentru care tu te simti asa? Ce te face atat de nefericita? Chiar crezi ca Dumnezeu a uitat de tine? El are un plan pentru fiecare dintre noi. Tot ce ni se intampla se intampla din cauza noastra si pentru noi. De ce sa plangem atunci? Stiu ca e grea viata si stiu ca voi cadea de multe ori. Dar aleg sa ma ridic, de cate ori cad. Noi am fost creati de Dumnezeu ca sa fim curajosi, nu ca sa plangem cat e ziua de lunga. Noi nu trebuie sa ne ''taraim'' prin viata. Trebuie sa mergem cu capul sus oricat de greu ar fi. Zambeste! Chiar daca pare greu acum e cel mai usor lucru pe care il poti face ca sa te inveselesti happy. Gandeste-te ca TOTUL se intampla cu un motiv si candva, fiecare lacrima si fiecare durere iti va fi rasplatita happy. O sa apara si soarele, nu stiu cand. Asta depinde de tine. Depinde de tine daca alegi sa te lasi doborata de cruzimea cu care viata te incearca sau daca ai de gand sa ii rezisti.
Si eu eram exact ca tine. Si nu pot spune ca s-a schimbat ceva in viata mea. Ba chiar totul a devenit mai rau, dar am ales sa fac haz de necaz. Am ales sa rad, chiar daca de obicei m-as fi incuiat in baie si as fii inceput sa plang gandindu-ma la cat de mizerabila e viata mea. Chiar simteam ca se scurge viata din mine si ca nu mai am de ce sa traiesc. Dar mi-am gasit alinarea in Biblie. happy Unde Dumnezeu imi spune sa ma bucur din orice si sa ma rog mult pentru ca tot ce mi se intampla este planul Lui si este voia Lui. Am ales sa o accept chiar daca nu e asa usor.
Sper ca te-am ajutat. Daca ai o Biblie in casa. Citeste. Deschide Biblia la o pagina oarecare si citeste versetul pe care l-au zarit ochii tai prima data happy Nu ai sa regreti happy
*Daca vrei sa vorbesti cu cineva, fara jena...eu sunt aici. Vreau sa te ascult si vreau sa simti ca te intelege cineva. Doar da-mi un mesaj daca vrei. Vorbesc foarte serios happy *