| Delicioasa_9940 a întrebat:

Ma numesc Lavinia si am 15 ani, desii sunt foarte mica. un prieten de-al fratelui meu ma iubeste, il iubesc, dar este o problema. parintii mei nu il accepta pentru ca este turc. Plus de asta a facut qreseala de a o lasa insarcinata p o fata. care ia turnat un copil. Nu are nici o vina. dar. asa mi se destrama visu`. Acum sunt pedepsita si nu stiu ce sa fac. Imi este dor de el si daca fac ceva urla familia mea. Ce sa fac. ma simt ca intre ciocan si nicovala.

Răspuns Câştigător
| Roxanne1234 a răspuns:

Daca il iubesty si te iubeste. trebuie sa suferi si sa infrunti greutatile.si parinti mei tot ma cearta si zic sa nu fac aia si aia dar cu cat te intreaba ceva si se intereseaza inseamna ca ii pasa de tne...eu cred ca ei cred ca el o lasat-o pe fata aceea insarcinata si nu vrea sa te lase pe tine. ori ii infrunty pe parinti adica faci tot posibilul sa te intalnesty si sa vrb cu el... ori astepti pana la 18 ani.

3 răspunsuri:
| Nothing05 a răspuns:

Eu zic sa-i da-i pace... daca ai doar 15 ani, e prea devreme pentru o relatie serioasa;-)...plus ca are si un copil;-)

Daca familia ta nu-l accepta, inseamna ca stiu ei ceva.parintii tai sunt trecuti prin viata si stiu mai bine:-)

Si stai linistita...mai sunt baieti pe lumea astaoh go on
Poti continua daca vrei, cu el, o simpla relatie de amicie;-)

Sper sa te fi ajutatkiss

| Delicioasa_9940 explică:

Mai. multumesc de raspunsuri! Mai astept si altele.

| gabrielacristina a răspuns:

Asculta intotdeauna de ei pentru ca stiu ei bine ce spun si ti-o spun pentru binele tau si o sa vezi mai incolo ca au dreptate si au avut dreptate in privinta voastra. Stai linistita ca nu ti s-a terminat viata sau iubirea la el vei intalnii iubirea adevarata mai incolo acum distreazate ca ai numai 15 ani viata ta de acum incepe numai nu te grabi pentru ca vei regreta mai incolo, mai ales daca doamne fereste te lasa si pe tine cu un copil ce vei face? iti spun eu :iti vei plange singura de mila si iti va veni sa iti dai cu capul de toti peretii ca nu ai ascultat sfaturile, nu sfaturile celorlalti, sfaturile parintilor tai asculta te rog de ei ca stiu ei ce spun. nu fa aceeasi greseala ca mine ascultai