| ale_7379 a întrebat:

ma poate ajuta cineva cu porecle pentru numele"Adriana"sau"Alexandra"
cele mai bune funditabig grin

Răspuns Câştigător
| ionica56 a răspuns:

Adriana: Adri, Adriela, Adreuta, Adruta, Adre, Adrienuta, Diuta, Drienuta, Dinuta, Dina, Riana, Dri, Dria, Andrina, Ada, Adrina, Andy, Riri, Ana, Ade, Ada, Anda, Andri, Iri, Dari

iar pentru alexandra :Alex.

Alexutza.

Alexutsa.

Alexa.

Alexy

Alecsa.

Aly.

Ale.

Aleyxa.

Ale.

Sanda.

Sandutza.

Saandutza.

Dutza.

Dutzica.

Dutzy.

Alexandrina.

Sandra.

Sandrina.

Elexy.

Sandy.

Alee'.

Alyce.

Alyx.

Alexutza.

Alexandutza.

Alexandrutza.

Xeny.

6 răspunsuri:
| curiozitatea a răspuns:

Dragutze: adri, ia, iana, adria.adina.
ale, alexa, lex, lexia, alexandri, xandar, andra, lexandrabig grin

Iar porecle rautacioase: adriana banana
alexandra -alexandrutza puta
. dar nu cred ca vrei sa jignesti pe cinevahappy
Deci. sper ca te-am ajutat, dar nu am inteles intrebarea adica porecle de alint sau de batjocura:d...presupun ca daca Alexandra si adriana te cheama atunci cautai porecle de alintbig grin
FRumos nume.big grinpapahappy Funda?

| DorelSudoru a răspuns:

Poreclele nu se dau pe anumite nume.

| InoTkd95 a răspuns:

Adriana= Aditza, Ada;
Alexandra: Ale, Alexa

| jojoloveSHINee a răspuns:

La adrinana ai putea folosi andrutza, iar la alexandra, alex, alexutza, etc

| jojoloveSHINee a răspuns:

Pai pentru adriana poti folosi andrutza, iar pentru alexandra, alex alexutza etc

| Gabitzooo a răspuns:

Adriana - ada si alexandra alexu