| Bii26 a întrebat:

ma puteti ajuta?

sunt o fata oarecare.intru pe cls a 6 a iar un baiat(cu 1 an mai mare decat mine) nu stiu, tot incearca sa da semne ca ma place.
Acum 1 luna si ceva am fost la un meci de handbal in care jucau si cativa colegi de ai mei.eram cu o prietena. a venit un baiat cu care nu ma intelegeam deloc(din clasa cu el) si a inceput sa ma enerveze. A venit si baiatul de care va spun.eu stateam cu 2 randuri mai jos. Vazand ca baiatul din cls cu el ma tot enerva, m-a chemat langa el. a venit si baiatul ala, dar, totul s-a schimbat dintr-odata.tot ce zicea baiatul ce ma enerva, cel care ma place ma apara, adica nu stiu... ii spunea sa ma lase in pace si chestii de genul asta. si m-a mai mirat si faptul ca stia foarte multe lucruri despre mine. eu aveam facebookul lui dar nu ne stiam foarte bine.atunci am inceput sa ne cunoastem. in acea seara, eu eram pe facebook si intrase si el. m-a salutat, bla bla, si m-a intrebat unde stau straight face. i-am spus. m-a intrebat si de id si i l-am dat.
de atunci nu am mai vorbit.
Noi suntem la aceeasi scoala iar clasa mea are geamuri pe care poti privi la intrarea in cladirea scolii.in fiecare dimineata cand intra in scoala, se uita pe geam(el venind un pic mai tarziu, la 8:00, eu la 7:50 sunt in clasa) se uita pe geam si zambeste. si cand se suna de pauze, priveste, tot asa pe geam si zambeste.insa,cand ne intalnim, ramanem muti, adica, nu ne salutam, nu facem niciun gest. eu sunt o fire timida, insa, nu stiu daca si el este. ce credeti, ma place?

Ofer funda

Răspuns Câştigător
| xxxxxxxxdfsfsdfsdf a răspuns:

Da. Pentru ca dacă îți lua apararea inseamnă că te place. Și mai și zâmbeste! E clar.
Funda?

7 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Comunica cu el, descopera-l si cunoaste-l. In acest fel va si apropiati si aflii si daca te placehappy

| Bii26 explică:

@veveteo,nu cred ca este o persoana care sa isi bata joc.este chiar foarte de treaba.

| DrunkShepp a răspuns:

Poate te place sau vrea sa fiti prieteni dar la varsta ta nu cred ca ar fi potrivit.nu o lua in nume de rau dar cati ani poti sa ai maxim 13 si? la 13 ani nu poti obtine de la un tip decat un sarut apoi totul devine monoton si stii ca nu puteti ramane impreuna pe vecie.parte cu timiditatea eu cred ca vrea sa faci tu primul pas iesiti si voi prin parc, pe la film, la o cofetarie ceva...ce va place voua copiilor de a 6-a.eu iti spun sa fiti doar prieteni.el daca o sa fie cu cineva o tipa, nu ii va spune multe lucruri ea poate sa obtina un ''te iubesc'' asa de copilarie si un sarut dar tu daca ii devii cea mai buna prietena el iti va spune cam totul si o sa faceti mult mai multe lucruri impreuna.multa bafta si sper ca ti-am dat un punt de reper sa stii ce sa faci mai departe!

| LoveAgain a răspuns:

Nu crezi ca daca te place demult venea la tine si ti-ar fi cerut prietenia ca un baiat cand te place cu adevarat nu rezista mult tentatiei! asa ca eu cred... ca vrea doar sa-si bata joc de tine sau sa te faca sa te indragostesti de el mai ales stiind ca esti mica si repede pui la suflet asa ca mai bine nu iti fa sperante ca ai sa ramai dezamagita! bafta! sper sa stii sa faci alegerea cea buna si corectawinking

| iPetraAnime a răspuns:

Cu siguranta

| Kiduutza a răspuns:

Cu siguranta te place, pai daca tot se uita la tine zambind la geam incearca si tu ca sa-i sambesti si apoi ai sa vezi ca totul se va schimbasickcand va veti intalni nu vei mai fi timizi, incearca sa-l intrebi daca te place si azi daca te place maine il intrebi daca te iubeste pana ce ajungeti la concluzia ca va potriviti...imi pare bine ca poate te-am ajutat... funda?

| Miiimi a răspuns:

Baiatul te place dar nu stie cum sa-ti zica.:*