| natalia_5717 a întrebat:

Maine am teza la istorie si nu stiu cum sa fac sa invat toti acei anisad. Aveti voi o idee? Ar fi bine sa ii rescriu pentru a-i memora mai usor?thinking ...ast.rasp.voastre...multumesc.Apropo:succes tuturor celor care dau teza maine

21 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Si eu anul trecut, tot cu istoria m-am omorat.hee hee. mi-a placut istoria happy
uite, hai sa-ti divug secretul meu, care m-a facut sa iau 10.00
retine anii astfel...asociaza-i in minte, cv de genu` nr de telef...incerca sa-i vizualizezi in memorie.inchide ochii si imagineaza-ti foaia de caiet, pe care scrie "Primul razboi mondial 1914-1918"...incearca sa nu-i inveti mecanic, tocit ci cat mai simplu, lejer sa nu te straduiesti prea tare, amintindu-ti-i.
"Al doilea razboi...1939-1945"-sau faci calcul matematic (tii minte, a durat 6ani) si sti ca s-a term in '45...depinde de tine.hai stiu ca poti happy
Iti tin puminii happy.bafta!

| maryana5 a răspuns:

Nu stiu ce sa iti spun eu la anul sunt intra 8 dar dk vrei sa-mi vinzi si mie un pont din ce ti-a dat la teza... pote plzzzhee hee

| alexa a răspuns:

Invata. i k nu sunt grei... daca nu o copiuta sau un memorator nu strik sa. l ai la tine...ai grija insa sa nu te prinda k te dau afara... dar acum sunteti cu profi din scoala nu e mare lucru
bafta

| Bishop a răspuns:

Scriei pana ii memorezi .si succes. .si la multi anibig grin

| Sara a răspuns:

Da, prin scris se invata usor,. fa cateva legaturi. unii ani sunt atata de usor de invatat. mai usor decat crezi. de expl 1899 gandeste te ca vin unul dupa altul, sau altii se potrivesc in asa fel inkat numerele din mijloc adunate dau numerele extreme, etc. eu altitudinea muntilor am invatat-o gandindu ma la diferite evenimente din viata mea. 1964 un vf pe undeva prin carpatii curvurii daca nu ma insel. a trecut mult timp. incearca si asa dar si prin scris e ft important. bafta maine:*

| andi a răspuns:

Mai trebuie sa inveti? glumeam....succes

| TipulVerde a răspuns:

Fa-ti niste fituici in Word cu 4 sau poti intotdeauna sa incerci cu sticla de Coca-Cola, nu poti da gres cu ea

| tukhey23 a răspuns:

Daca nu stii, copiazahee hee

| alexam a răspuns:

Niciodata nu mi-a placut matematica, si nici anii nu i-am putut retine, sau varfuri de munti la geogra... sad Lucrand intr-o agentie de turism am inceput sa retin f multe numere de telefon utile, si dupa o vreme mi-am dat seama cum anume... faceam asocieri... de regula sunt mai usor de retinut grupate cate 2 cifre, sau cate 3... Bafta la invatat si maine la teza!

| ♥ŤяiŁµℓiŁµ ČяØĊ○Điℓµ♥ a răspuns:

Mai bine dadeai la geografiewinking. A fost mult mai usor.

Răspuns utilizator avertizat
| us3r a răspuns:

Ceao... ii scrie pe o foaie si ii tot repetii... daca nu i reti...nu ai ce face.decat sa ii inveti pe de rost...sad

| ioana_5498 a răspuns:

Eu memoram ani asociind-ui cu ceva, de ex: 1939= 1 copil are 9 mingi si 39 de masinute. Eu asa am reusit sper sa-ti fie de folos. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu dat teza unic maine tot la istorie.Retine anii importanti, aia sunt necesari, adica 1877, 1858, 1859, 1866, 1914-1918(primul razboi mondial), 1918 Marea unire.Cam atat de retinut.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...anu' viitor da examen la geografielaughing
Succes:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa ti-i scrii in palma cu markerulhappy
Numai ca sa stii ce reprezinta fiecare an scris, asa te-ai scos!
Sau poate ia-ti o fusta si scrie-ti pe pe picioare anii si cateva indicii happy
Ceau:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da scrie pe o hartie si lipesteo de piciorbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ms si eu dau teza maine la ro si nu prea stiu ce sa fac...sad. prima mea teza la ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu dau maine teza la istorie si poti sa faci o fitzuica mica si sa o bagi in capacul de la corector happy

| scumpica4u a răspuns:

Cel mai bine e sa scrii pe o foaie acei ani...crede-ma.functioneaza.o sa retii. te pup.bafta:*

| stefania_6780 a răspuns:

Poi eu cred ca ar trebui sa stai sa ii scrii p o coala mereu si repeti asa tii mai usor minte tongue

succes! si eu am teza da la geo :d sad