| girlloveboy a întrebat:

Buna maine de dim am meditati si nu inteleg niste exerciti puteti sa imi explicati si mie? exercitile ar fi urmatoarele
1) A={x apartine lu R /-4 nu vreau rasp gen,, fatile singura" sau,, iti facem noi tema sau altceva" la care rasp meu ar fi nu imi faceti tema asta nici jumate nu este am ff mult si pe unele chiar nu le stiutongue
decii plz as vrea sa ma ajutati si pe mine crying ca nu le-am inteles de loc crying
funda promitt

5 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Pai daca ai meditatie inrebi acolo, de aia este si meditatie, ca sa intrebi ce nu stii si sa exersezi sub supravegherea unu profesor!

| girlloveboy explică:

Nu este tot exercitiusad nu a mers postat tot nj dchappy asa ca nu ma alarmati

| Fαntαsy a răspuns:

Pai. trebuie sa-l aflii pe x sau cum?

nu cred ca l-ai scris tot. oricum, daca ar fi asa, inseamna nr. x reprezinta un nr. care este in multimea nr. reale R (toate numerele existente) fara -4
( adica toate solutiile care le vei avea fara -4 )

sper sa intelegi.
daca mai ai neclaritati trimite un mesaj pe profil happy

| Rooby a răspuns:

Pai dc te duci la meditatii nu ca sa inveti exerciti de genul asta eu stiu sa il fac. da poate nu intelegi de la mine

| glamorous_6251 a răspuns:

Asta este tot exercitiul?