| вυттєяƒℓу ƒℓу αωαу -» a întrebat:

Buna!
Mi'a venit menstruatia in luna februarie 2010. mi-a venit la timp dar in luna iunie nu a mai venit.trebuia sa imi vina pe 27mai-3iunie.crying

5 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Ai 13 ani e normal să nu ai ciclu regulat. Se poate să-ţi vină o dată la 4 luni la început, depinde şi de organismul tău, aşa că stai liniştită. Nu e nimic grav!

| Bianca_3626 a răspuns:

Nu e nimic important.Inca nu ti s-a reglat.Nici mie nu mi-a venit luna asta.Cam in 2 ani se regreaza si vine automat in fiecare luna.Deci assteaptate la asta.

| Anna98Anna a răspuns:

Si mie trebuia sa-mi vina luna asta menstruatia dar nu mi-a venit si a spus sora mea ca inca sunt la inceput si nu imi vine regulat.

| Lavinia_5321 a răspuns:

Buna!

Nu este momentul pentru ingrijorare. Asa o sa ti se intample, pana se regleaza. Iti dau un exemplu: mie anul trecut mi-a venit la timp in februarie, si de atunci nu a mai venit pana in aprilie. Asa ca nu este timpul sa te ingrijorezi. Esti de abia la inceput. Peste un an - doi, de abia atunci ti la regula menstruatia. Organismului tau ii trebuie timp ca se se obisnuaiasca cu aceasta noua schimbare. Nu este grav. Stai linistita.

Pa-pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti-a venit prima data in februarie, stai linistita! Poate dura chiar si jumatate de an pana la urmatoarea menstruatie, fara sa fie ceva in neregula(asa mi s-a intamplat si mie, cand eram la inceput). Oricum, menstruatia se regleaza dupa 2 ani, poate chiar mai mult, iar pana atunci poate veni de multe ori mai tarziu, sau chiar mai devreme decat ar trebui.