| BloomyBia a întrebat:

Mi-am cumparat o pereche de pantofi de la Deichmann, arata perfect si nu se vede ca i-am purtat ia rvanzatoare mi-a spus ca ii pot returna in urmatoarele 60 de zile.Ii pot returna si daca nu am bonul?

2 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

Daca ai pierdut bonul fiscal incearca o alta modalitate de a dovedi ca ai cumparat produsul de acolo.Dovedeste cu ajutorul cardului sau cu ajutorul etichetei.

http://www.cefacemimi.ro/esti-consumator-tu-iti-cunosti-drepturile/

| Bianca306 a răspuns:

Eu nu cred ca iti mai primesc pantofii inapoi pentru ca nu ai bonul de casa, iar ei nu stiu daca tu i-ai cumparat de acolo. Trebuie sa arati o dovada.