| pdueuegsha a întrebat:

Mi-am rupt iar ochelarii, mai exact un picior de-al acestora, s-a dezlipit, cred ca îl pot lipi înapoi cu picătura sau loctite gel, ce spuneți, ce as putea face ca să ii repar?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Schimba rama cu totul. Chiar daca se lipesc nu te vor tine prea mult.

| Andreeush a răspuns:

Mergi la o clinică care se ocupă cu repararea ochelarilor.

| Horus35 a răspuns:

Dacă rama este de plastic și o lipești cu picatura, s-ar putea sa faci mai rău. Mergi la clinica de unde ai cumpărat rama, poate sunt încă în garanție sau au o soluție mai bună.

| Beyou799 a răspuns:

Poti cu picatura, dar ai grija cum lipesti

| Anonima32145 a răspuns:

Daca s-a rupt piciorul in sine, cred ca poti sa-l lipesti, daca ti s-a desprins piciorul de partea cu lentilele poti baga ata dentara si sa o innozi sau te duci la un magazin de ochelari.