| anonim_4396 a întrebat:

Mie imi place de un baiat cu 5 ani mai mare decat mine.Prima dat, doar il placeam, dar tot vorbind cu el, imi place din ce in ce mai mult de el.Eu i'am sp ca il plac, dar probabil ca nu m'a luat in seama.Intr'o zi, mi-am facut curaj si i'am sp ca il iubesc. Dar el atunci era cu o fata.Normal,ca eu plangeam si ma gandeam ca nu e al meu.Intr'o seara, i'am sp sa vina sa ne intalnim sa'i pun o intrebare. A venit.Intrebare era urmatoarea : "Daca nu ar vrea sa fie cu mine?". El a sp ca are prietena si mi-a sp ca ar vrea sa fie cu mine, dar tine mai mult la ea decat la mine.Atunci,m-am dus acasa si am inceput sa plang in continuu si mi-a trecut prin gand sa ma sinucid, stiu e cea ingrozitor. El este primul baiat dupa care plang, este prima mea dragoste. Uneori simt ca nu mai pot sa lupt pentru el.Il iubesc de mult timp, nu mai rezist.Va rog, da'ti'mi un sfat, sa'l cuceresc, sa renunte le ea.plzzplzplz.dau funda pentru cel mai bun rasp

Răspuns Câştigător
| Ana_5069 a răspuns:

Gândeşte.te că ei se iubesc ...nu numai tu suferi. cam greu să reununţe la prietena lui care o iubeşte extrem de mult pentru tine.nu ştiu ce să.ţi zic ...luptă în continuare şi scoate.ţi gândurile alea din minte I don't want to see waiting
ştii...în dragoste şi în război totul e permis.winking smugsmug

4 răspunsuri:
| Patry48485 a răspuns:

Este foare greu,dar u trebuie sa te gandesti si la fericirea lui,nu poti fi egoista si sa il iei. Daca il iubesti, lasa-l sa fie fericit, chiar daca te va durea.

| Pukka a răspuns:

Hmm... Complicata situatie!
Te-ai gandit vreodata sa incerci sa il inlocuiesti sau sa incerci sa iesi un pic mai mult in evidenta in asa fel incat sa ii captezi atentia?
Aceste 2 variante sunt ideale situatiei tale insa acum este alegerea ta ce doresti sa faci.
Daca o sa continui in ritmul asta cine stie cum vei ajunge... poate chiar la o depresie sau mai stiu eu ce.
Oh, sau inca o idee : incearca sa il faci gelos pentru ca acest lucru functioneaza mereu si nu vei stii cum se poate rasturna situatia!
Succes in luarea deciziei pe care o consideri corecta!

| Avrika a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sai desparti, gandeste-te ca in locul ei ai putea fi tu cum te-ai simti cind o adolescenta tiar distruge relatia mai sun baieti pe lume

| Denis5425denis a răspuns:

Auzi crysy eu zic sa gasesti altu sau poti uita de el sau faci un blog de cat de gagicar e laughing funda plsss plssss plsss eu daca as fii fata asa as face... funda te rog...da nu incepe sa crying ca tia frant inima laughing dar asta e cum a zis si ana "in dragsote si in razboi totul e permis ´:X funda te rog:X:XX:X