| Bixelle a întrebat:

mie imi place foarte mult de un baiat si chiar nu stiu ce sa fac... el nu vrea sa fie prietenul meu pentru zice ca nu il merit si ca nu vrea sa ma faca sa sufar... el stie cat de mult imi place de el... si lui ii place de mine dar ii frica ca o sa ma faca sa sufar... mereu imi zice ca sunt frumoasa... si cand sunt suparata isi da seama imd... chiar el imi spune ca daca am nevoie de ceva indiferent ce sa il sun sau sa vb cu el la orice ora oricand nu conteaza... chiar simt ceva pentru el si m`am atasat mult de el... imi zice ca sunt de treaba, draguta, frumoasa doar ca nu il merit... eu sunt o pers mai sensibila si multe lucruri ma dor dar eu nu pot renunta la el pentru ca mereu lupt ca sa obtin ce vreau pana ajung la un punct cand imi dau seama ca nu mai am ce face dar asta dupa multa vreme... va rog frumos dati-mi si mie stafuri ce sa fac ce sa ii zic... ca nu stiu... tzin mult la el

Răspuns Câştigător
| pίTίк a răspuns:

Dupa cum spui u k e disponibil sa te ajute la nevoie la orice ora si oricand... se vede k simte ceva pentru u. dar spune ca nu il meriti pentru ca nu are pentru tine acele sentimente care sa-l impiedice sa te faca sa suferi. oricum daca el ti-a spus nu vrea sa fie cu tine nu trebuie sa te rogi sau sa insisti.mai bine fa-l sa creada k ai renuntat la ideea de a fi cu el si k il consideri doar 1 foarte bun prieten, 1 frate.cand o sa vada k "nu mai vrei sa fi cu el" o sa-si schimbe atitudinea...stiu ce-ti spun am aplicat tehnica asta cu 3 baieti(eram in aceeai situatie ca a ta) si a reusit. dar tot eu m-am plictisit de eisad...asa ca gandeste-te bine... daca vrei cu adevarat sa fi cu el merita sa incerci orice..."in dragoste si in razboi totul e permis"tongue... ai grija de u:*

6 răspunsuri:
| Chocolate a răspuns:

Baiatul asta te iubeste rau fato! te vrea si el dar spre binele tau spune NU.crede-ma poate e mai bine asa... daca ar fi fost un profitor ...nu ar proceda asa, nimeni nu procedeaza asa...Fi Desteapta! poate spune bine, asculta'l... poate are dreptate...stiu ca e greu, dar incearca sa renunti la el, te iubeste si vrea sa aiba grija de tine, acceptal ca pe un prieten extraordinar, si poate vei gasi un baiat...la fel de bun ca acesta dar ca sa nu suferi alaturi de elhappy

| Ralux a răspuns:

Tot ce trebuia a spus DiMoDi deci nu stiu ce ar mai fi de adaugatbig grin ah, da, mai este o chestiethinking Se vede ca nu ii esti indiferenta si te place dar ar trebui sa te informezi mai mult: exista un motiv intemeiat pentru care spune "nu te merit". Nu totul este atat de simplu si atat de roz.Gandeste-te serios la motivul acela si vorbeste cu el.Intreaba-l: "De ce nu te merit?"si fa-l sa aiba incredere in tine si sa iti povesteasca. E cam dubios, nu crezi?

| cooola a răspuns:

Scumpa, Nu stiu cat de mult ai putea sa tii la el, mai bine zis iti place foarte mult de el, dar daca nu vreau sa nu insista si cum spui tu ca si lui ii placi si "iti spune ca nu vrea sa te faca sa suferi"gandeste-te ca poate e o metoda sa te indeparteze de el.acum ce o fii in capul lui, numai el stie. oricum ai grija ce faci

| DiMoDi a răspuns:

Draga mea, oricât de mult ţi-ar plăcea ţie cineva, o vorbă înţeleaptă, spune că: "Dragoste cu sila, nu se poate" happy Dar după cum spui tu că-şi dă seama imediat (nu "imd"! X-() când esti tu necăjită şi că este disponibil pentru tine indiferent de oră, înclin să cred că nu-i esti chiar indiferentă... aşa că nu-ţi pierde speranţa şi ai răbdare să-ţi spună el că te place, nu încerca să-i smulgi tu declaraţiile cu forţa, că s-ar putea să-l sperii, mai ales dacă este mai timid happy Tu poţi să-i dai de înţeles că te interesează prin felul în care vorbeşti şi/sau te porţi cu el (atentă, drăgălaşă). Încearcă să-i cunoşti preferinţele, preocupările, hobby-urile, să descoperi şi să "le cultivi" pe cele pe care le aveţi în comun. Cele mai durabile iubiri, se nasc între cei care sunt în primul rând BUNI prieteni. O luptă se câştigă de multe ori prin răbdare, nu neapărat prin atac la baionetă!happy

| sigmanet a răspuns:

Exact ca atunci cand un barbat alearga dupa o femeie si aceasta il respinge. Respecta-i decizia. Nu te place, nu te vrea sau poate nu e pregatit sa intre intr-o relati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cf mai vb iar dubaaceia ii spui eu te plac dar nu vrea sa te vac sa sufer pentru ca eu sensibila