| Chocolattex3 a întrebat:

miercuri am fumat 4~5 tigari (prima oara cand am fumat) si joi am fumat 6~7 tigari. Ma cam doare gatul. Pot sa am cancer la gat?

2 răspunsuri:
| MissIndependenttt a răspuns:

Pai ce pot spune este faptul ca eu cred ca este exclus cancerul la gat doar din cauza ca ai fumat.Eu am 15 ani si prima data cand am fumat si eu am avut aceeasi problema...este din cauza fumului care il tragi.AA si sfat daca in caz de te mai afuci de fumat nu mai fosrta atat tigarile nu crezi ca 6-7 tigari pe zi sunt cam prea mult?thinking

| nastasemioaramarilena a răspuns:

Aceasta durere este rezultatul abuzului de tutun,dar si o cale sigura catre un cancer bucal, faringian sau pulmonar, de ce nu.