| USwinter a întrebat:

Nu am chef sa ma duc la scoala, vreau sa stau acasa sa nu fac nimic sau sa fac ceva.Nu vreau sa ma trezesc iarasi dimineata asa devreme ca sa ma pregatesc sa merg la scoala, sa stau 5-6 orein plictiseala,putoare,uniforme.M-am saturaaat! Vreau putina motivatie, ce sa fac ca sa ma motivez sa merg la scoala?
P.S.Nu vreau raspunsuri den:,, daca nu mergi la scoala devi gunoier"etc.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu mai acorzi atata importanta la ce se intampla la scoala, cand trece o ora sa stai sa te gandesti ca mai sunt câteva ore pana te duci acasa, sau sa te gandesti ca mai sunt cateva saptamani pana la vacanta intermestriala

| andrada2222 a răspuns:

Incearca sa vezi scoala ca un loc unde mergi sa socializezi si sa inveti lucruri noi incearca sa nu o vezi ca un loc trist si plictisitor (chair daca este si nu putem nega asta)

| figo2222 a răspuns:

Esti un copil...Normal ca este greu la scoala, dar te obisnuiesti.
Vorbeste cu parintii tai despre asta, probabil ca esti afectat de ceva...
Socializeaza cu prietenii tai! In acest fel, timpul trece mai repede.
Sper ca te-am ajutat! happy