| anonim_4396 a întrebat:

Parintii mei cica,,si-au pierdut increderea in mine". Ma rog, nu este atat de serios. Spun asta pentru ca odata le-am spus odata ca sunt acasa la o prietena iar eu eram intr-un bloc cu niste prieteni.vaii,mare chestielaughing sunt mai pretentiosi si de asta fac asa.Cum fac sa isi recapete increderea in mine? Eu vreau vara asta sa ma duc la mare cu prietenii,si nu stiu,pana atunci vreau sa sa fac lucruri ca sa aiba foarte mare incredere in mine, dar chiar nu stiu ce as putea face. Funda+vot
P.S. Fara raspunsuri stupide

Răspuns Câştigător
| YTBDrawingBase a răspuns:

Se poate castiga increderea pana sa pleci: de azi le faci ce le placea lor..de exemplu parintilor mei le trebuiesc servicii... orice fel de servicii, de la mersul la magazin, pana la dus gunoiul si udat florile! ai tai poate au nevoie de note frumoase din partea ta.dar cum anul s-a incheiat, au nevoie de tine in familie.da sau ce sti tu ca ii declanseaza sa te recompenseze iar tu evitand recompensa momentan, o ceri atunci cand e sa pleci..in bani si permisiune Hahaha^^ oricum daca e sa nu mearga, te **** in ea d mare si stai acasa, si sa nu faci prostia sa nu ii mai ajuti in continuare, chiar daca nu te-au lasat. oricum folosindu-ti imaginatia si legea atractiei[cauta pe google fata mea, eu sunt salvatorul vietii tale Hehe^^] poti face intr-un final ceva cu tine. deci eu tot cred ca te duci la mare. depinde doar de ce gandesti: ca te vor lasa sau nu.pentru ca poti manipula oamenii, si influenta actiuni din partea lor.

3 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Luana,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| justsummer a răspuns:

Ca sa le recastigi increderea ar trebui sa-i coplesesti cu afectiune si incearca sa faci diverse lucruri in casa fara sa ti le ceara ei. Nu le poti recastiga increderea ci sa te pui iarasi bine cu ei.

| BeSimple a răspuns:

Salut.
De obicei, lucrurile de acest gen se intampla in adolescenta.Stres si multa presiune...Sigur,trebuie sa te detasezi de tot.
Incearca sa le spui adevarul alor tai, pentru ca va fi mult mai bine.
Fa un lucru simplu dar frumos, prin care sa ii faci pe parinti sa isi recapete increderea in tine. Daca parintii tai sunt mai exigenti, atunci e bine sa le spui adevarul si sa le reamintesti ca acum traim intr-o lume in care majoritate lucrurilor s-au schimbat, si asa va fi de acum inainte indiferent de ce ei vor face.
Peace!