| loredana_4897 a întrebat:

Parintii mei sunt divortati si locuiesc in judete diferite. Am nevoie de un sfat de la voi.As vrea sa imi impart vacanta. jumatate la unul,jumatate la celalalt, dar nu stiu cum sa fac.Nu am mai petrecut un Craciun cu tati de 2 ani, dar nu as vrea nici sa o las pe mami singura. sad

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Stai 1,5 saptamani la mama ta. *adica de Craciun* si celelalte 1, 5 saptamani la tatal tau. *de Anul Nou*

Tu locuiesti cu mama ta?
Daca da atunci stai primele 2 saptamani la tatal tau intrucat pe el il vezi mai rar si stai ultima saptamana acasa.

Daca este invers *daca stai la tatal tau in mod normal* atunci stai primele 2 saptamani la mama ta *intrucat o vezi mai rar* si ultima la tata.

Este doar parerea mea, eu asa as proceda daca as fi in locul tau.
Succes!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ramai de Craciun cu mama ta, iar in perioada de dintre Craciun si Anul nou mergi la tatal tau: asta numai dupa ce vorbersti cu amandoi, dar prima data vorbeste cu mama ta.

| Gunoi a răspuns:

Dar de ce au divorţat? Nu te supăra pe mine dar pentru mine e un detaliu care mă ajută în a-ţi acorda un sfat

| Pufoseniiee a răspuns:

Paaii, pff, dificil, stiu ca superi pe doua persoane la care tii enorm, dar, daca tatal tau e intr-o relatie stai cu mama.