| anonim_4396 a întrebat:

Buna:* pe 26 am balu si il fac intr-un club :X.Asa si vroiam sa va intreb cateva lucruritongue.Sa va zic mai intai cum as vrea sa ma imbrac: o bluza neagra mai eleganta asa, o fusta cu volane rosii scurtuta si o curea lata rosie care se pune in talie.Intrebarile mele sunt:
1.Cum as putea sa ma machez si cum sa-mi fac parul? Sunt satena, parul lung si breton intr-o parte, am fata ovala spre rotunda, ochi caprui-verzi.
2.Cum sa ma incalt? Adica sa-mi iau cizme inalte pana aproape de genunchi sau pantofi? Problema este ca am picioarele si subtiri x(
Multumesc mult :* si dau fundita celui ma folositor raspuns:*

1 răspuns:
| Channah_7470 a răspuns:

Bucle facute cu ondulatorul sau cu placa... dar bretonul sa-l lasi drept. Ca si machiaj: fond de ten, pudra (daca folosesti), blush, pentru ochi: combina niste culori dintr-o paleta de farduri smokey eyes; aplica o baza nude, apoi un fard mai inchis cu 2 nuante pe pleoapa mobila si in final aplica o umbra inchisa. Daca ai un fard rosu prafuit e super ok pentru pleoapa mobila si in felul acesta ca si umbra folosesti un gri inchis sau negru. Apoi te dai cu creionul pe interior doar sus... si aplici tus pe pleoapa; daca nu te descurci cu tusul, e f ok si un creion negru. Apoi rimel; e ideal daca il aplici si pe partea exterioara a genelor, dinspre pleoapa in afara, si apoi pe partea din interior. Daca ai picioare subtiri, pune-ti pantofi. happy Succes si distractie placuta:*