| Kate1828 a întrebat:

Bună, pentru cei care dau bacul anul asta...numai eu sunt de parere ca va da subiecte foarte grele în acest an tocmai din cauza ca la simulare a fost prea ușor? Pe bune pe subiectele alea chiar și unii care n au învățat deloc pentru acea simulare au luat note mari.Cred ca anul asta ne va articula grav la bac.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu a existat niciodată nicio legătură între cele doua

| dullcat a răspuns:

Buna.In momentul actual gasiti tot ce vreti pe net, deci eu cred ca e mai usor ca niciodata sa invatati, fata de alte generatii. :)) Exista inclusiv cantece, deci nu ai cum sa nu retii.

Exemplu

https://www.youtube.com/playlist?list=PLPqT0EyH-lfSJTujMSuAIiWgyHMc4M5JP

https://www.youtube.com/results?search_query=invata+pentru+bac+romana

Se gasesc si rezolvari pentru mate, explicatii, logica si tot ce vrei. Trebuie doar sa cauti.Succes.

| sammie a răspuns:

Nimeni nu știe.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Cine știe?
În general simulările sunt mai grele, deci exista 2 posibilități: - subiecte și mai ușoare,
- subiecte mai grele.
Oricum ar fi, trebuie sa lăsați stresul acasă, sa aveți încredere în voi și să lucrați cât mai puteți în timpul rămas de azi pana la bac.

| AmandinaDragan a răspuns:

S-a schimbat legea educatiei si sper ca examenele sa fie examene. Trebuie sa existe maxim 10% absolventi cu diploma de BAC care sa mearga la facultate. Restul sa devina muncitori in constructii, agricultura, gunoieri, maturatori, vanzatori, etc pentru ca avem nevoie de ei.

| alexandradlr a răspuns:

Nu avem de unde sa știm.