| Sparkly a întrebat:

Buna!
Persoanele mai mari de pe TPU: Vi se pare exagerat ca in clasa VII sa ma dau cu luciu de buze, eyeliner si mascara?

Răspuns Câştigător
| Deniise a răspuns:

Sincer nu mi se pare ceva exagerat.Sunt de aceiasi varsta cu tine si mi se pare ca este un lucru cat se poate de normal pe care il abordez si eu si multe alte fetewinking.

5 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Da.
Eyeliner-ul e deja prea mult,iese in evidenta si,crede-ma,toate machiajele,mai ales fardul de pleoape nu fac decat sa ofere in timp aspect de imbatranire. Ochii deja devin obositi si incepi sa te vezi urata fara aspectul ala de imbogatire ce-l ofera eyeliner-u'. Lasa-l pentru mai incolo.
Luciul e lipicios si enervant,daca chiar vrei ia-ti un balsam de la Avon-Care si gata.
Nu exagera,esti mica inca.O sa ai timp suficient, si atunci nu o sa mai ai chef, nu mai vezi nimic special.

| Anca95 a răspuns:

Nu. Este Ok e un machiaj relativ naturalbig grin

| Rebeca269 a răspuns:

Buna!

Scuze eu nu sunt chiar foarte mare sun de aceiasi varsta cu tine dar nu mi se pare deloc exagerathappy
Si eu ma daw cu mascara si eyeliner cu luciu nu prea folosesc ruj chiar si la scoala deci nu mi se pare ceva iesit din comun...

| WhineUP a răspuns:

Nu! doamne, acum sa nu te prind ca te dai cu fond de ten;-w in rest un luciu si mascara e okwinking! sa-ti pui fata in evidentza intr-un mod cat mai naturalbig grin bafta:*

| BlackRose14 a răspuns:

Mda eu sunt VIII-a si eu ma faceam doar cu creion dematograf in a 7-a acum ma fac si cu eyeliner... Nu mi se pare ceva iesit din comun. Doar ai grija cu profesorii Lor n-o sa le placa. Propia experienta