| unknown_2513 a întrebat:

povestea mea e cam ciudata
sunt in clasa a 9-a la un liceu forte bun din bucuresti.cand am ajuns nu cunosteam pe nimeni. dar am intrat intr-un cerc de colegi di clasa mea.colegii cunosteau si alte persoane din liceu.astfel stand i fiecare pauza in acel cerc.am cunoscut un baiat care parea interesat de minedupaacel moment d fiecare dat cand ma intalnea ma saluta si ma privea din cap pana in picioare labalul bobocilor el a participat la mister si a castigat dupa concurs m-am intalnit cu el in club si m-a strans in brate iar eu l-am respins am dansat cu el toata noapte si mi-a spus ca ma place mentionez ca eu nu il placeam atunci si m-a intrebat indirect dac vreau sa fiu cu el iar eu am spus ca ma mai gandesc la plecare mi-a spus sa tinem legatura si a doua zi mi-a dat add pe mess iar eu la scoala am ras de el cu niste prietene si cred ca a auzit despre asta de atunci prietenii lui s-au cam distantat de mine iar el nici nu ma mai saluta si nici nu se mai uita la mine dar eu am inceput sa-l plac (mentionez ca mai multor fete din clasa ii plac de el)
ce sa fac?
va rog dati-mi un sfat

Răspuns Câştigător
| francesca48 a răspuns:

In primul rand, eu te sfatuiesc sa nu vorbesti cu el pe mess. Mess-ul e ca un scut de aparare si nu poti sa vezi reactiile celuilalt, la fel cum nici el nu poate sti daca tu vorbesti serios sau iar razi de el. Ceea ce ai facut clar nu a fost frumos, insa daca ii explici ce s-a intamplat si mai ales daca iti ceri scuze, cred ca va intelege...asta daca inca te mai place. si chiar daca nu te mai place, puteti macar sa tineti legatura si sa ramaneti prieteni...la urma urmei, niciodata nu se stiehee hee
bafta!

5 răspunsuri:
| alexy a răspuns:

Poti sa-i explici pe mess ca nu ai vrut sa razi de el si sa iti ceri scuze, iar daca il placi accepta-l ca iubit.Presupun ca daca te place te va ierta si va vrea sa fie impreuna cu tine.Stii ca intotdeauna facem greseli chiar daca nu vrem.

| alexy a răspuns:

Atunci poti sa-i spui cand sunte-ti singuri, fata in fata.Prinzi curaj si ii ceri iertare, doar asa vei reusi, fiindca daca ai sa tot taci nu vei rezolva nimic.

| tina_3350 a răspuns:

In primul rand nu trebuia sa razi de el atunci dar acum tot ce poti face e sa vorbesti cu el pe mess sa iti ceri scuze pentru ce ai facut. Daca e sa va impacati ar trebui sa vezi daca inca te mai place asta o poti face prin ajutorul unor prietena care vorbesc cu el:d.

:*

| unknown_2513 explică:

Mersi pentru sfaturi... dar nu stiu parca ma simt prost sa vorbesc cu el pe mess...

| unknown_2513 explică:

Plus ca pe id-ul in care mi-a dat add intra foarte rar...nu stiu cand intra...doar in weekend