| Michael93 a întrebat:

Prietena mea a devenit rece cu mine de cateva zile, din cauza geloziei mele si nu stiu ce sa fac ca sa fie din nou cum era inainte. Inainte tot timpul ma intreba ce fac, se interesa de mine acum brusc s.a schimbat. Prietena mea e intotdeauna sincera, niciodata nu am prins.o mintindu-ma. Aseara am vorbit cu ea pe mess, si i-am zis ca e rece cu mine de la un timp si a zis ca asa e. dar a zis ca o sa ii treaca. Am intrebat-o daca mai simte ceva pentru mine, a raspuns: "da normal".
Vreau sa ma ajutati cu un sfat cum sa procedez ca sa ma ierte. Daca pot v.as da si 1000 de funde la fiecare numai sa pot rezolva!sad

Răspuns Câştigător
| Deeniisaa a răspuns:

O inteleg pe prietena ta.
Fii mai intelegator si nu ar trebui sa fii gelos din moment ce ea e foarte sincera cu tine.Ar trebui sa apreciezi asta si sa ai incredere in ea.
E normal sa se simta trista si demoralizata daca ea e ok cu tine si tu nu ai rabdare sau esti gelos din nimicuri.
Parerea mea.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Din cauza geloziei risti sa o pierzi intr-o zi asa ca nu mai fi gelos daca nu iti da motive sa fi si ar trebui sa te simti mandru daca se mai uita la ea un baiat doi, asta inseamna ca ai langa tine o fata frumoasa

| Latinmoon a răspuns:

Ti foarte mult la ea dar esti si gelos tot odata asa ca ia-o un pic mai usor.
Poate este suparata dintr-un anumit motiv te-ai gandit la asta?
Intreab-o asa : Ce s-a intamplat cu noi? si daca raspunde nimic intrab-o daca ai facut ceva sa-o deranjeze si vezi ce zice.
Bafta!

| ShucarGirl a răspuns:

Daca spui ca e sincera cu tine si n-ai prins-o niciodata mintindu-te inseamna ca nu ai motive de gelozie. Fiind sincera ti-ar spune daca ar exista un alt baiat in viata ei sau daca nu ar mai avea sentimente pentru tine.Cu gelozia nu faci nimic mai mult decat s-o indepartezi de tine, s-o faci sa creada ca n-ai incredere in ea. Vorbeste cu ea si spune-i ca ai de gand sa te schimbi, sa nu mai fii asa gelos, fiindca ai incredere in ea si o iubesti mult.happy

| Michael93 explică:

Va multumesc mult la toti aveti mare dreptate! As vrea sa va pot da la toti funda.sad